b i l a r d o w y

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Mistrzostwa Polski Juniorów 2024

Poznaliśmy mistrzów Polski na sezon 2024

W dniach 1-5 maja w Kielcach rozegrany został najważniejszy w sezonie turniej dla najmłodszych. W zawodach rozdano 13 kompletów medali.

Bilardowy maraton rozpoczął się turniejem drużyn. Tytuł mistrzowski sprzed roku obronili bilardziści UKS Fair Play Jaworzno, którzy w finale pokonali Green Club Gdańsk. Brązowe medale wywalczyły ekipy Nosanu Kielce oraz UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki.

Kolejne dni to turnieje indywidualne. Mistrzami Polski zostali kolejno:

- odmiana 10-bil: Jakub Hajduk (juniorzy młodsi), Dominik Homza (juniorzy starsi), Oktawia Brodecka (juniorki starsze)

- odmiana 14/1: Michał Wiech (juniorzy młodsi), Jakub Kraupe (juniorzy starsi)

- odmiana 8-bil: Dominik Regieli (juniorzy młodsi), Dominik Homza (juniorzy starsi), Julia Babica (juniorki młodsze)

- odmiana 9-bil: Jakub Chrobot (juniorzy młodsi), Jacek Pietrzyk (juniorzy starsi), Julia Raźnikiewicz (juniorki starsze), Julia Babica (juniorki młodsze)

Gry Mistrzostw Polski Juniorów prowadzone były w 3 lokalizacjach: Kieleckim Centrum Bilardowym, Centrum Szkoleniowym PZBil ERG Bieruń oraz klubie Focus. Z zawodów przeprowadzona była transmisja on-line, na kanale Youtube TVsports.pl.

Ogłoszony został również skład Kadry Narodowej Juniorów na 2024 rok. Znaleźli się w niej:

Juniorzy Starsi: Dominik Homza, Jakub Kraupe, Jacek Pietrzyk, Dominik Wojciechowski, Marcin Chmiel

Juniorzy młodsi: Michał Wiech, Dominik Regieli, Jakub Chrobot, Jakub Hajduk, Wojciech Głab

Juniorki starsze: Oktawia Brodecka, Julia Raźnikiewicz

Juniorki młodsze: Julia Babica, Julia Cabała, Kinga Okopień

Dyrektorem Turnieju był prezes PZBil Dariusz Kobacki. Całość prowadziła ekipa sędziowska w składzie: Marek Karlikowski, Łukasz Dzirba, Radosław Witkowski, Bogusław Bereżny i Adam Gajda.

Gratulacje dla wszystkich medalistów, opiekunów, trenerów i szefów klubów.

Wszystkie wyniki Mistrzostw Polski Juniorów można zobaczyć na naszych stronach w zakładce "Wyniki Turniejów".

Już wkrótce poznamy nazwiska nominowanych do Kadry Narodowej oraz do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Sponsorami Mistrzostw byli: Aramith, SImonis, KCBil, TVsports.pl, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.