P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Puchar Polski Old Boys 2008 - IV turniej

Tomasz Malinowski ponownie zwycięża.

Za nami już kolejny turniej z cyklu Old Boys, który tym razem gościł się w Kielcach. Jeśli ktoś kiedyś narzekał na brak gry, to tym razem miał jej na prawdę dużo. Grano w 4 grupach 6-osobowych na ośmiu stołach. Zdarzało się, ze zawodnicy przez 6 godzin nie odchodzili od stołów.

Jarocińscy finaliści z poprzedniego turnieju, tym razem musieli się zadowolić 5-tymi miejscami. Trzecie miejsce zajął Tomasz Kwiecień który  po wyrównanej walce uległ Waldkowi Dębskiemu 5:6. Na podium powrócił po długiej przerwie Marian Ostaszewski, zdobywając brązowy medal. Zwycięzcą został  Tomek Malinowski, który we wszystkich meczach dominował nad kolegami. Po raz kolejny na zawodach panowała wspaniała atmosfera. Zostały także ufundowane bardzo atrakcyjne nagrody przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe oraz Mak Marketing.

Dużo rozmawiano już o zbliżających się Mistrzostwach Polski Old Boys. Mamy nadzieję, że wykaże się czołówka z rankingu. Aczkolwiek na pewno pojawią się jeszcze nowe twarze z Polski i medaliści z Poznania czy Warszawy, którzy nie brali udziału w Pucharze Polski Old Boys i być może pokrzyżują plany naszym faworytom.

Zawody Old Boys  cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko na terenie Polski. Nasi czołowi najstarsi Polacy zdobywają medale także w innych zakątkach Europy, Dębski zdobywa brąz w Szwecji, Malinowski srebro w Czechach a Nowak 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech.