Cleaner Junior Tour

Inauguracja sezonu dla Anity Sochackiej i Macieja Witkowskiego

W łódzkim klubie Frame juniorzy rozpoczęli sezon sportowy. W pierwszym tegorocznym Cleaner Junior Tour zagrało ponad 100 zawodników.

W kategorii chłopców zwyciężył aktualny Mistrz Polski Uczniowskich Klubów Sportowych - Maciej Witkowski z Konsalnetu Warszawa. W finale 4:1 pokonał Mateusza Robińskiego z poznańskiego „Hadesu". Podium uzupełnili Karol Zbień (Seat Porter Częstochowa) oraz Mikołaj Ząbecki (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki). W kategorii dziewcząt, pod nieobecność Oliwii Czupryńskiej która w tym czasie zdobywała złoty medal drużynowych mistrzostw Europy, najlepszą skutecznością wykazała się piętnastoletnia bilardzistka UKS Dragon Srock, Anita Sochacka. „Numer 4" zeszłego sezonu w finale po zaciętym meczu, w pięciu partiach wygrała z Agatą Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce). Młoda zawodniczka z Kielc była sprawczynią największej niespodzianki, pokonując w półfinale główną pretendentkę do tytułu - Darię Kobacką (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki). Na podium oprócz wymienionej trójki stanęła jeszcze Anna Wolak z klubu Pino Dębica.

Pełne wyniki na naszych stronach Cleaner Junior Tour

Kolejne zawody Cleaner Junior Tour 13 maja. Wcześniej najlepsza młodzież skrzyżuje kije podczas kwietniowych Mistrzostw Polski Juniorów.