P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Dynamic Billard Best of the East

Karol Skowerski ( Nosan Galeria Echo Kielce) mistrzem Bułgarii w 10 bil i po raz drugi w tym roku zwycięża w zawodach Pucharu Europy Wschodniej.

8 lipca 2012

Blisko 100 zawodników z dziesięciu  państw Europy przystąpiło do trzeciego tegorocznego turnieju z cyklu Dynamic Billard Best of the East. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego kraju na czele z liderem rankingu Karolem Skowerskim oraz zwycięzcą rankingu Polski 2011 Konradem Piekarskim. Mimo tego, że pretendentów do zwycięstwa z innych krajów nie brakowało to prym w zawodach wiedli zawodnicy z Polski. W pierwszej ósemce znalazło się ich czterech. Na piątym miejscu zawody zakończyli Konrad Piekarski ( Metal Fach LP Sokółka) oraz Michał Turkowski ( Nosan Galeria Echo Kielce). Na najniższym stopniu podium stanął kolega Michała Bartosz Rozwadowski. Zwycięzcą został natomiast Karol Skowerski ( również Nosan Galeria Echo Kielce). W finale pokonał on reprezentacji Słowacji Jaro Polacha 8-6. Warto dodać, że mecz rozpoczął się od prowadzenia Jaro 4-0  i 6-2. Od tego momentu jednak inicjatywę przejął Karol i ostatecznie zwyciężył 8-6. W nagrodę otrzymał czek na 1.050 Euro oraz bilet na zawody Pucharu Moskwy, który w grudniu odbędzie się w stolicy Rosji. Zawodnik Nosanu Galeria Echo Kielce w związku z nieobecnością głównego rywala M. Śniegockiego ( udział w MS w Chinach) został samodzielnym liderem rankingu. Dodać należy, że Karol reprezentuje w tegorocznych zawodach tego cyklu rewelacyjną formę. Wygrał inauguracyjne zawody na Węgrzech, był drugi w Czechach i teraz ponownie okazał sie najlepszy.

Podziękowania za bardzo dobrą organizację należą się organizatorom firmie MakMarketing oraz Federacji Bilarda w Bułgarii.

Przed nami Bulgarian 10-ball Open
Otwarte Mistrzostwa Bułgarii będą trzecim w tym roku turniejem z cyklu Dynamic Billard Best of East. Gospodarzem zawodów będzie słoneczne Burgas.

Pod nieobecność Mateusza Śniegockiego, Radka Babicy i Tomasza Kapłana, którzy startują w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chinach, rozstawionym z numerem 1 będzie zwycięzca Hungarian Open Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo Kielce. Polskę reprezntować będą jeszcze koledzy klubowi Skowerskiego - Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski oraz zwycięzca Rankingu Polski 2011 Konrad Piekarski z Metal Fachu LP Sokółka. W trzecim "Bescie" zagrają również Rosjanie, Rumuni, Anglicy, Serbowie, Macedończycy, Ukraińcy, Czesi, Słowacy oraz oczywiście Bułgarzy, których należy swpodziewać się nawet 30-stu.

Informujemy również, iż wcześniej zapowiadana relacja on-line, z przyczyn technicznych niestety nie będzie dostępna.