Dynamic European Championships for Seniors

Trzech reprezentantów Polski walczyło w mistrzostwach seniorów. Piąte miejsce Tomka Malinowskiego

15 sierpnia

W Brandenburgii zakończyły się Mistrzostwa Europy dla zawodników po 40 roku życia. Najwięcej medali zdobyli Niemcy - 13, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych, którzy wyprzedzili Holandięi Portugalię.

Bez medalu do domu wrócili niestety Polacy. Nasz lider zespołu, Tomek Malinowski, wicemistrz Europy sprzed roku, najdalej zaszedł w 14/1 gdzie zajął 5 miejsce. Nie udał się niestety również debiut Krzysztofa Doroszkiewicza i Jarosława Borysa, którzy w żadną z odmian nie awansowali do strefy pucharowej. Również w turnieju drużynowym reprezentacja Poski zajęła dopiero 9 miejsce.

Pozostaje więc mieć nadzieje na lepszy wynik w przyszłym roku. W tej kategorii wiekowej w przyszłość należy pależy patrzeć z optymizmem. Jeszcze kilka lat temu przecież reprezentanci Polski w Mistrzostwach Europy Old-Boys w ogóle nie startowali.

7 sierpnia 2012

Tuż po zakończeniu mistrzostw Europy juniorów, w niemieckiej Brandenburgii rozpoczął się europejski czempionat dla seniorów, czyli graczy, którzy ukończyli 40 rok życia.

Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach, kobiet i mężczyzn, we wszystkie 4 odmiany plus gry drużynowe. Na pełny start zdecydował się Tomasz Malinowski z klubu Frame Łódź. Jak na razie najlepszy wynik uzyskał w 14/1, zajmując wysokie 5 miejsce. Niestety nie udało się obronić zdobytego przed rokiem srebrnego medalu w 10-bil. Po porażce z Holendrem Rene Peeters, Malinowski sklasyfikowany został dopiero na 17 pozycji.

Szanse na indywidualne podium jeszcze dwie. Jutro rozpoczną się gry w 8-bil a w czwartek w 9-bil. Do Tomka dołączy dwóch zawodników z Pomorza - Krzysztof Doroszkiewicz i Jarosław Borys, którzy uzupełnią również polski skład do gier drużynowych. Narodowe zespoły swoje pierwsze mecze rozegrają w piątek.

W Brandenburgii jak na razie rozdano jeden komplet medali. Mistrzem Europy w 14/1 został Rene Peeters (Holandia), który w finale pokonał swojego rodaka Gijsa van Helmonda. Brązowe krążki zdobyli Jan Lundell (Szwecja) oraz Christophe Creter (Niemcy).  Jeszcze dziś poznamy nowymch mistrzów w 10-bil. Finały tej odmiany zaplanowane są na godzinę 19:00.