Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2013 przechodzą do historii!

Dwanaście kompletów medali rozdanych. Najlepszymi zawodnikami Oliwia Czupryńska , Daniel Macioł (oboje Nosan Galeria Echo Kielce), Sebastian Batkowski (Frame Łódź) oraz drużyna Arkadii Tczew. Klasyfikacja medalowa dla Nosanu Galerii Echo Kielce. Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z najlepszymi zawodnikami mistrzostw.

O medale w Mistrzostwach Polski Juniorów walczyli zawodnicy z 36 klubów. Choć rywalizacja toczyła się o łącznie o 44 medale, na podium stawało 22 różnych zawodników i zawodniczek. Co ciekawe, zaledwie siedmioro z nich zakończyło Mistrzostwa Polski z jednym medalem - pozostali to multimedaliści. Na pierwszym miejscu w tym gronie plasuje się Daniel Macioł (Nosan Galeria Echo Kielce) z dwoma złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem. Czterokrotnie gościł w półfinałach także Sebastian Batkowski (Frame Łódź), który wygrał ranking multimedalistów w grupie juniorów starszych. Batkowski został Mistrzem Polski w 14/1, oraz wicemistrzem w ósemkę i dziewiątkę. Na koniec zmagań indywidualnych zajął trzecie miejsce w dziesiątkę. Stuprocentową skutecznością popisała się Oliwia Czupryńska (Nosan Galeria Echo Kielce), która w dwóch startach zdobyła dwa złote medale za co otrzymała dodatkowy puchar ufundowany przez Starostę Kielc p. Zdzisława Wrzałkę.

W porównaniu z rokiem 2012 zaledwie w czterech konkurencjach Mistrzowie obronili tytuł. Dwukrotnie dokonał tego Daniel Macioł (dziesiątka i dziewiątka) oraz Oliwia Czupryńska (ósemka i dziesiątka). Jak zauważył Karol Skowerski, w grupie juniorów starszych nie oglądaliśmy ani jednego finalisty sprzed roku. W kategorii juniorów młodszych zmiana "na tronie" względem ubiegłego roku tylko raz zaszła ..... więcej