Trzydzieści tysięcy złotych za medale Mistrzostw Europy w Bilard od Ministerstwa Sportu i Turystyki

Pozytywnie rozpatrzony wniosek Zarządu Polskiego Związku Bilardowego w sprawie nagród dla Mateusza Śniegockiego, Oliwii Czupryńskiej, Katarzyny Wesołowskiej i Tomasza Kapłana za wyniki uzyskane podczas Mistrzostw Europy w Bilard 2013!

Bardzo dobrą informację otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Wniosek złożony przez Zarząd Polskiego Związku Bilardowego dotyczący nagród za zdobyte medale przez naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w Bilard został rozpatrzony pozytywnie. Nasi medaliści  otrzymają nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe, których łączna wartość wynosi blisko 30.000 zł.

Najwięcej bo ponad 10.000 zł otrzyma Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), ponad 7.500 zł przypadło Oliwii Czupryńskiej (Nosan Galeria Echo Kielce). Katarzyna Wesołowska otrzymała 6.500 zł, a Tomasz Kapłan ponad 5.000 zł (oboje Nosan Galeria Echo Kielce).

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy w Mistrzostwach Europy w Słowenii wywalczyli osiem medali w tym dwa złote i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Cieszy fakt, że Ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło wniosek Zarządu PZBil i zostaje mieć nadzieję, że będzie to dobrym prognostykiem na dalsze decyzje w sprawie finansowania sportu bilardowego. Po raz kolejny bowiem nasi zawodnicy udowodnili, że system sportowy w Polsce w sporcie bilardowym jest wzorem do naśladowania.