Mistrzostwa Pardubic 2013

Wiktor Zeliński zwyciężył w turnieju w Czechach

Reprezentacja Wielkopolskiego Związku Bilardowego: Weronika Karwik, Marzena Wachowiak, Magdalena Konrady, Anita Radzimirska, Konrad Witek, Cezary Jarosz oraz Wiktor Zieliński pod opieką Ilony i Pawła Galeja wzięła udział w turnieju bilardowym o tytuł Mistrza Pardubic 2013.

W turnieju oprócz reprezentacji Wielkopolski wystąpili czołowi juniorzy z Czech i Słowacji. Turniej rozgrywano dwuetapowo. Najpierw w ośmiu grupach bilardziści grali każdy z każdym. Po tym etapie wszyscy nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie i wyszli z grup. W rundzie pucharowej zabrakło trochę szczęścia i Weronika Karwik (UKS Bila) pomimo, iż w pierwszym meczu pokonała Jakuba Vondraka z MPC Pardubice 6:3, trafiła na Wiktora Zielińskiego (Hades Poznań) i przegrała 0:6. Pechowo w pierwszej rundzie trafili na siebie Cezary Jarosz i Konrad Witek (obaj UKS Bila). Po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył Konrad 4:6. Zwycięzcą całego turnieju został Wiktor Zieliński (Hades Poznań), który w całym turnieju stracił tylko trzy partie a w finale pokonał Nechvíle Josefa z SK Billard Centrum Praha 6:2.

Atmosfera na turnieju była bardzo miła i rodzinna. Czescy organizatorzy Jaroslav Hořeňovský, Tomáš Elis, Jarda Javůrek przygotowali wspaniałą imprezę bilardową. Nawiązane kontakty pozwoliły na wymianę miedzynarodową spostrzeżeń i doświadczeń trenerskich. Słoneczna pogoda pozwoliła bilardzistom zwiedzić uroczą starówkę Pardubic wraz z przepięknym zamkiem.