Mistrzostwa Polski Old Boys

Zakończyliśmy sezon sportowy dla zawodników po czterdziestce. Tomasz Malinowski zwycięzcą Rankingu Polski.

W miniony weekend  9-10  listopada, w łódzkim klubie bilardowym FRAME, odbyły się Mistrzostwa Polski Old  Boys.  Były to ostatnie zawody  tegorocznego cyklu turniejów dla zawodników, którzy ukończyli  40 rok życia. Przez dwa dni rywalizowali Oni w odmianę 9 i 14/1 bil.  W zawodach wzięło udział 50 bilardzistów z całej Polski.

Rywalizacja była zacięta i dostarczyła wielu pozytywnych sportowych emocji. Turniej dzięki występom Mistrza Europy Tomasza Malinowskiego, czy też multimedalisty Mariusza Rotera  rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie.

W odmianę 14/1 3. miejsce zajęli: Artur Zasztowt z Warszawy i Tomasz Młodziński z Sopotu, miejsce II zajął Tomasz Wendicki z Gdańska a zwyciężył Tomasz  Malinowski z Łodzi. W odmianę 9- bil trzecie miejsce zajął Maciej Trudnowski z Olsztyna i Mariusz Roter z Mikołowa,  na miejscu drugim na podium triumfował  Filip Kraupe z Chorzowa a zwyciężył Artur Zasztowt z Warszawy.

Drugi dzień turnieju  okazał się szczęśliwy  również dla Gerarda Kryńskiego ze Szczecina, który rozbił pulę Jackpot i wyjechał z Łodzi bogatszy o 2.500 zł.

Bardzo dużą popularnością cieszył się turniej rzutów karnych, który  był rozgrywany , w trakcie przygotowanego przez Gospodarza - klub Frame, wieczornego  poczęstunku dla wszystkich zawodników.

Podczas dekoracji medalistów Mistrzostw  Polski złożyliśmy podziękowania na  ręce Pana Krzysztofa Jasińskiego  - Dyrektora Krakowskiego Banku Spółdzielczego, za włączenie się w popularyzację sportu bilardowego poprzez  ufundowanie  atrakcyjnych  nagród  rzeczowych.

Drugi dzień Mistrzostw zakończył się podsumowaniem rankingu ogólnego. Zwycięzcą został faworyt cyklu Tomasz Malinowski z Łodzi, dla którego nagrodą będzie wyjazd na Drużynowe Mistrzostwa Świata, na drugim miejscu na podium stanął Maciej Trudnowski z Olsztyna  a trzecią lokatę, rzutem na taśmę, wywalczył  Filip Kraupe z Chorzowa. Obaj panowie oprócz  pięknych pucharów i medali otrzymali także e-booki  firmy Prestigio, ufundowane przez Krakowski Bank Spółdzielczy.

Na szczególne podziękowania  za organizację tegorocznych rozgrywek zasługują Panowie Arkadiusz Macioł z Mikołowa, Grzegorz Nowak z Kielc i Krzysztof Doroszkiewicz z Gdańska.

Mam nadzieję, że formuła  rozgrywek jaką zaproponowało Stowarzyszenie Bilarda Sportowego w Łodzi spodobała się wszystkim młodziakom :) a tych, którzy chcieliby wnieść coś nowego w kolejnym sezonie zapraszam do współpracy.