Tomasz Kapłan 9-ty w Euro Tourze

Tomasz Kapłan zajął wysokie 9 miejsce w pierwszych tegorocznych zawodach z cyklu Pucharu Europy Euro Tour rozegranych we Francji. Niestety żadnemu z naszych pozostałych zawodników nie udało się zakwalifikować do rundy finałowej.

Zawodnik klubu Ósemka Rzeszów Tomasz Kapłan zajął wysokie 9 miejsce w pierwszych tegorocznych zawodach z cyklu Pucharu Europy Euro Tour rozegranych w Paryżu. W meczu o awans do ćwierćfinału uległ zawodnikowi ze Szwajcarii Marko Tschudi 5-10. Wywalczone miejsce i zdobyte punkty dają cały czas naszemu reprezentantowi szansę na awans do finałów mistrzostw świata w 9-bil, które w tym roku odbędą się w Indonezji. Niestety dużo słabiej spisała się pozostała grupa naszych zawodników z których najwyżej dotarł Michał Turkowski (Nosan Kielce) zajmując 49 miejsce. Mamy nadzieję, że w kolejnych zawodach, które odbędą się we Włoszech w dniach 10-12 kwietnia, nasi bilardziści spiszą się zdecydowanie lepiej.
      Zwycięzcą zawodów został Tony Drago z Malty, który w finale pokonał Christiana Reimeringa z Niemiec 10-6. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Markus Juva (Finlandia) oraz Marko Tschudi (Szwajcaria).
      Po tych zawodach liderem rankingu pozostał Mark Gray, a najwyżej sklasyfikowanym graczem z Polski jest Radosław Babica (Nosan Kielce) zajmujący 16 pozycję.