Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych - Dębica 2009

Dominika Chmielowska (UKS Viator Podgrodzie), Maksymilian Król ( UKS Olimp Kielce) oraz Mateusz Sząszor (UKS Hubertus Tczew) złotymi medalistami Mistrzostw Polski UKS.

Koniec roku szkolnego to najlepszy czas na podsumowanie i ocenę pracy szkoleniowej w dziecięcych sekcjach bilardowych. Sprzyjają temu rozgrywane, już tradycyjnie w czerwcu, Indywidualne Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Tym razem odbyły się one w Dębicy w klubie PINO a spotkaliśmy się po raz jedenasty.  Do dyspozycji młodych sportowców przygotowano 12 stołów 9-ft., na których przez cały weekend, aż 96 zawodników, z 28 szkolnych sekcji bilardowych walczyło o tytuły mistrzowskie w trzech kategoriach: pupile (SP), juniorzy młodsi (GIM) oraz w kategorii dziewcząt.

Najlepszymi z najlepszych okazali się: Dominika Chmielowska VIATOR Podgrodzie, Mateusz Sząszor HUBERTUS Tczew, Maksymilian Król OLIMP Kielce.

W finale grupy dziewcząt Dominika pokonała Martę Ferens (UKS JEDYNKA Żnin) 4-1. Brązowe medale zdobyły  Aneta Grzyb OLIMPEK Połaniec oraz  Martyna Małecka UKS 193 Łódź.

W grupie pupili Maksymilian zwyciężył po dramatycznym pojedynku z Adamem Czaplińskim (UKS 193 Łódź) 4-3. Z brązowymi medalami wrócili do domu Jakub Bajda UKS BILARD STUDIO Warszawa  Patryk Statkiewicz HUBERTUS Tczew.

W równie dramatycznym pojedynku i takim samym rezultatem 4:3 jak zakończył się finał w grupie juniorów młodszych, w którym Sząszor  pokonał Mateusza Lichotę z UKS CHORZÓW. Na podium w tej kategorii stanęli także Filip Pira GIMSPORT Łódź i Robert Jagodziński SNIKERS Rękoraj.

Wśród reprezentacji z 12 województw najlepiej w klasyfikacji medalowej wypadło woj. łódzkie zdobywając 4 medale. Dalej po 2 medale zdobyły reprezentacje woj. świętokrzyskiego i pomorskiego, po 1 medalu: woj. śląskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, podkarpackie.

Na ręce pana Piotra Kędziora składamy gratulacje dla gospodarzy za perfekcyjne przygotowanie imprezy

Podziękowania dla organizatorów IMP UKS panów: Dariusza Kobackiego, Marka Karlikowskiego i Roberta Ochała. Zarząd PZBil składa także podziękowania dla nauczycieli, trenerów za całoroczną pracę szkoleniową w szkolnych sekcjach bilardowych i bardo dobre przygotowanie zawodników do startu w krajowych mistrzostwach.