Informacje ze świata

Darren Aplleton zwyciężył w World Pool Masters

Aktualny mistrz świata w 10-bil, Brytyjczyk Darren Appleton zwyciężył w „Światowym Turnieju Mistrzów". W finale pokonał aktualnego mistrza Europy w 9-bil Nicka van den Berga (Holandia) 8:4. Trzecie miejsca zajęli Mika Immonen (Finlandia) oraz Shane van Boening (USA). W drodze do finału Aplleton pokonał takie gwiazdy światowego poola jak Raj Hundal, Ralf Souquet oraz Immonen. Zwycięstwo w World Pool Masters wzbogaciło Brytyjczyka o 20 tys dolarów i było jego pierwszym w karierze tryumfem w imprezie organizowanej przez Matchroomsport. Oprócz nagrody finansowej, Darren zapewnił sobie także udział w prestiżowym meczu pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi o Puchar Mosconi 2009. Jak sam twierdzi, za główny sportowy cel wyznaczył sobie właśnie zwycięstwo w World Pool Masters i kwalifikację do Mosconi Cup, udział w którym jest marzeniem każdego profesjonalnego bilardzisty.

W turnieju wzięło udział 16 najlepszych graczy świata, którzy podzielili między siebie pulę nagród w wysokości 66 tys. dolarów. Cieszy postawa Europejczyków, w najlepszej czwórce zawodów, aż trzech to bilardziści Starego Kontynentu. Kolejny ważny turniej potwierdza, iż właśnie ci zawodnicy na chwilę obecną tworzą światową czołówkę.