Drużynowy Puchar Europy Juniorów

Udany występ polskiej ekipy

8 czerwca 2008

Bardzo dobrze spisali się polscy juniorzy w rozegranym w Hamburgu Drużynowym Pucharze Europy. W tunieju wzięły udział dwa składy a lepiej spisał się ten, dowodzony przez trzykrotnego mistrza Polski juniorów - Mieszka Fortuńskiego (partnerowali mu Bartosz Rozwadowski i Wojciech Szewczyk), który przegrał dopiero w finale ze składem Niemiec 1:2. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został nasz drugi zespół (Marcel Fortuński, Maciej Wójcik oraz Marek Kudlik). W takim samym stosunku jak starsi koledzy, ulegli oni w meczu o 3 miejce teamowi z Austrii. Wygrana w turnieju była bardzo blisko, decudujący mecz w 8-bil minimalnie przegrał Mieszko Fortuński z Larsem Kuckherm 5:6. Również w "małym finale" Marcel Fortuński w pojedynku w 9-bil przegrał 6:7. Mimo iż nie przywieźlismy z Hamburga złota, to wynik jest bardzo dobry. W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym 5 z Niemiec, 4 ze Szwajcarii po 2 z Holandii i Polski oraz jeden team z Austrii.

Pełne wyniki turnieju można znaleźć >>tutaj<<

2 czerwca 2009

W najbliższy piątek i sobotę polscy juniorzy powalczą o złoto

Już jutro do Niemiec wyjedzie sześcioosobowa ekipa polskich zawodników na Memoriał Kretzschmara - Durisa. Zawody odbędą się Hamburgu w klubie "Billiards B7". Turniej przeznaczony jest dla juniorów a drużyny będą się składać z trzech zawodników. W pierwszej polskiej ekipie zagrają:

- Mieszko Fortuński (DSB Zagłębie Baribal Lubin) - aktualny trzykrotny mistrz Polski juniorów
- Batrosz Rozwadowski (Nosan Kielce) - wicemistrz Europy junirów w 9-bil
- Wojcicech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) - wicemistrz Europy juniorów w 8-bil

Skład ten może powalczyć o wysokie miejsca a nawet o złoto. Najgroźniejszymi rywalami będą z pewnością Niemcy oraz fantastycznie spisujący się również w turniejach seniorskich - Austriacy. Nie bez szans na medal jest również drugi nasz skład w którym wystąpią:

- Marek Kudlik (Pino Ventor Dębica) - mistrz Polski juniorów w 14/1
- Maciej Wójcik (Nosan Kielce) - mistrz Polski juniorów w 9-bil
- Marcel Fortuński (DSB Zagłębie Baribal Lubin) - dwukrotny wicemistrz Polski juniorów

Wraz z naszymi zawodnikami wyjedzie nasza wspaniała kadra trenerska w składzie: Dariusz Kobacki oraz Marek Karlikowski.

O tym, jak spisali się nas najmłodsi bilardziści poinformujemy na naszych stronach juz wkrótce.