P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard - Niemcy 2009 - 8 dzień

Monika Ząbek Mistrzynią Europy! Na koncie Polaków 9 medali!

Mamy drugie złoto! Zawodniczka Pino Ventor Dębica, Monika Ząbek sprawiła fantastyczną niespodziankę i zwyciężyła w odmianę 9-bil, pokonując w finale Kamilę Khodjaevą (Belgia) 6:0. W półfinale Monika zwyciężyła z jedną z pretendentek do złota - Austriaczkę  Petrę Stadlbauer 6:3. Jest to drugi złoty medal dal Polski na tych Mistrzostwach i ponownie na najwyższym stopniu podium staje zawodnik Pino Ventor Dębica.

Wczoraj w 9-bil do półfinałów awansowali również Mieszko Fortuński w grupie starszej oraz Konrad Piekarski w kategorii pupili. Byliśmy więc już pewni, iż Mistrzostwa zakończymy z wynikiem 9 medali. Nie był znany jeszcze kolor krążków. Dzisiaj rano nasi chłopcy niestety przegrali swoje pojedynki i wracają do domów z brązowymi medalami na piersi. Mimo iż nie wystąpią w finałach to i tak należą się im ogromne gratulacje!

Pełna relacja z zawodów oraz podsumowanie Mistrzostw już w poniedziałek.

Pojedynki Polaków na stronie Sportowej Internetowej Telewziji.