Matchroom Pool Series

Niemcy najlepsi w Pucharze Świata. Mieszko Fortuński zagra w World Pool Masters.

Joshua Filler i Christoph Reintjes zwyciężyli w World Cup of Pool. W finale deblowego turnieju, w którym wystąpiło 32 zespoły, Niemcy pokonali zespół Wielkiej Brytanii C 11:7. Warto doddać, iż drużyna z Wysp (D. Appleton i K. Boyes) dostała miejsce w zawodach w ostatniej chwili a powodem były problemy logistyczne Kanadyjczyków.

Miłym zaskoczeniem turnieju były występy Słowaków i Estończyków. J. Koniar i J. Polach oraz D. Grabe i M. Magi zdobyli brązowe medale, po drodze odprawiając z kwitkiem takie zespoły jak Austria czy Filipiny.

W World Cup of Pool wystąpili równiez Polacy. Niestety Mieszko Fortuński i Wojciech Szewczyk nie pokazali się z najlepszej strony, i już w meczu pierwszej rundy przegrali 3:7 z Kuwejtem.

Zawody na żywo pokazała stacja SPORTKLUB HD. Całą tabelę turniejową można znaleźć w serwisie cuescore.com.

Już za kilka dni natomiast kolejne zawody organizowane przez Matchroom Multisport. World Pool Masters rozegrany zostanie w Gibraltarze w dniach 22-25 maja. 24 zawodników zagra o łączną pulę nagród w wysokości 100.000$. Do tej wąskiej elity zaproszenie otrzymał Mieszko Fortuński. Polak swój pierwszy mecz rozegra podczas niedzielnej sesji popołudniowej a jego rywalką będzie Rosjanka Kristina Tkach.

Wszystkie pojedynki turnieju będzie można zobaczyć na żywo na platformie Matchroom.live.