World Pool Masters

Kazakis zwyciężył w Turnieju Mistrzów

Alexandros Kazakis z Grecji wygrał tegoroczną edycję World Pool Masters, która w miniony wtorek zakończyła się na Gibraltarze. W finale "Kazabooboo" pokonał 9:0 Shane Van Boeninga z USA. W półfinałach odpadli: Joshua Filler (Niemcy) oraz Eklent Kaci (Albania).

Alex Kazakis (foto: Matchroom Multisport)

W turnieju wystapił Mieszko Fortuński, który w pierwszym swoim pojedynku pokonał Kristinę Tkach 7:2. W pojedynku kolejnej rundy uległ jednak 5:7 Maxowi Lechnerowi (Austria). Warto dodać, iz pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie i obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. O końcowym wyniku zadecydowała gra w defensywie.

Mieszko Fortuński (foto: Matchroom Multisport)

Pula nagród w turnieju wyniosła 100.000$. Zwycięzca zgarnął 25 tysiecy. Kolejne zawody organizowane przez Matchroom Multisport już niebawem. W dniach 6-10 czerwca w Milton Keynes odbędą się Mistrzostwa Świata w 9-bil - World Pool Championship. Tutaj zagra 128 zawodniów a pula nagród wyniesie 250.000$.