P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Mistrzostwa Europy - Turcja 2021

Sebastian Batkowski na podium w 9-bil. Świetny występ reprezentacji Polski zakończony wywalczeniem 6 medali i 3 miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw!

Kolejny polski debiutant siegnął po medal w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Sebastian Batkowski dotarł do półfinału w 9-bil, gdzie uległ późniejszemu mistrzowi, Niemcowi Joshua Fillerowi 6:9.

Batkowski marsz po medal rozpoczął od zwycięstwa (9:8) nad byłym mistrzem świata Torstenem Hohmannem. Następnie ofiarami Polaka byli: Andreja Klasovic (Serbia), Petr Urban (Czechy), Echeverria Iker Adoni (Hiszpania) i Miquel Silva (Portugalia). W ćwierćfinale Sebastian stoczył bratobójczy pojedynek z Mieszkiem Fortuńskim, z którego wyszedł zwycięsko w stosunku 9:7. Passę zwycięstw przerwał w półfinale Joshua Filler, który z kolei z niesamowitych okolicznościach zdobył mistrzowski tytuł, pokonując w finale 9:8 Sanjina Pehlivanovica.

Reprezentacja Polski w tegorocznych Mistrzotwach Europy zdobyła 6 medali (w tym 2 złote). W klasyfikacji medalowej biało-czerwonych wyprzedzili tylko Rosjanie i Niemcy. Cieszy świetna postawa całej kadry.
Oliwia Zalewska zdobyła swój drugi złoty medal w karierze. Mieszko Fortuński, jako pierwszy zawodnik w historii obronił tytuł w 10-bil. Debiutanci: Daniel Macioł i Sebastian Batkowski siegnęli po medal. Dodając do tego 2 brązowe medale w grach drużynowych, Polacy osiagnęli świetny wynik i potwierdzili, że Polska należy od wielu lat do europejskiej elity.

Podziękowania dla trenera Marcina Krzemińskiego i opiekuna Bogdana Wołkowskiego, wszystkich trenerów klubowych, szefów Klubów oraz indywidualnych sponsorów.

Wyjazd w pełni został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.

Już za tydzień, cała Kadra Narodowa wystartuje w ostatnich tegorocznych zawodach EPBF Euro Tour. Wyjazd zostanie sfinasowany ze środków MSiT oraz PZBil.

Wszystkie wyniki Mistrzostw Europy na stronie epbf.com.