Cleaner Junior Tour

Faworyci pokonani

W niedzielę w klubie Frame w Łodzi odbyły się trzecie w tym roku zawody z cyklu Cleaner Junior Tour. Przed rozpoczęciem turnieju na zwycięzców typowano kadrowiczów. Marek Kudlik, Mieszko Fortuński, Wojciech Szewczyk, Oliwia Czupryńska i Monika Ząbek to najczęściej wymieniane nazwiska.

W grupie chłopców wszystkich kandydatów do złota pogodził zawodnik DSB Zagłębie Baribal Lubin - Konrad Juszczyszyn, który w najważniejszym pojedynku pokonał kolegę klubowego, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i Europy Juniorów - Mieszka Fortuńskiego. Na podium było więc pomarańczowo, trzeci był Marcel Fortuński (również Baribal) oraz Marek Kudlik (UKS Spartan Chodów).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Sylwia Ząbek, pokonując 4:3 w finale swoją siostrę Monikę - Mistrzynię Europy Juniorek.  Szlagierem turnieju był półfinał Monika Ząbek kontra Oliwia Czupryńska. Lepsza okazała się zawodniczka Pino Ventor Dębica, Czupryńska po dwóch zwycięstwach w tym roku w Junior Tourze musiała zadowolić się brązowym medalem. Na podium oprócz bilardzistki Nosanu stanęła Daria Kobacka (UKS 13 Joker - Lipiński Dachy II Tomaszów Mazowiecki).

Ostatnie, decydujące o kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Juniorów 2010 zawody odbędą się również w klubie Frame w Łodzi 15 listopada. Chłopcy zagrają w 10-bil, dziewczęta skrzyżują kije w „ósemkę".

Pełne wyniki turnieju otraz relacje i aktualności dotyczące imprezy na stornie Cleaner Junior Tour 2009.