Mistrzostwa EEBC i Dynamic Best of East

Polacy najlepsi w Bułgarii

Wojciech Szewczyk (POL) wygrał II Mistrzostwa EEBC Mężczyzn w Pool Bilard. Aktualny mistrz świata w odmianę 10-bil jest więc mistrzem EEBC w 9-Bil.

Turniej odbył się w Petrich w Bułgarii i startowało w nim 60 zawodników z 8 państw. W finale Szewczyk 9:4 pokonał Sebastiana Batkowskiego (POL). Brązowe medale wywalczyli: Daniel Macioł (PL) i Jaroslav Polach (SVK). Medale wręczyli: prezes EEBC Marcin Krzemiński, burmistrz Miasta Petrich Dimitar Bruschkov oraz sekretarz generalny Międzynardowej Akademii Bilardowej Georgi Bozhkov. Zadanie sędziowskie wypełnili: Alexandru Balas (ROM) i Piotr Kędzior (POL). Dla zwycięzców zagrali bułgarscy kobziarze. Sponsorami mistrzostw byli: Iwan Simonis S.A. (BEL), Dynamic Billard Organization (GER), Aramith (BEL), Cuetec (USA), Kamui (JAP), Petrich Town i Bo&Bo Club -Balkan Billiard Centre (BUL).

99. turniej Dynamic Best of East wygrał Daniel Macioł (POL), pokazując niesamowitą odporność i wolę walki. W półfinale przegrywał 0:6 z mistrzem świata W. Szewczykiem i wygrał 7:6, a w finale z S. Kuralem 3:6 by zwyciężyć 7:6.

Po raz kolejny zaskoczył nas junior z Krakowa Szymon Kural, który dwa miesiące temu wygrał turniej Dynamic Best w Rumunii, a teraz był drugi. To mu daje prowadzenie w generalnym rankingu. Brązowy medal, obok Wojciecha Szewczyka wywalczył Mario Vulchev z Bułgarii. Łącznie zagrało 70 bilardzistów z 8 państw (Polska, Rumunia, Kosowo, Albania, Czechy, Słowacja, Grecja i Bułgaria).

Start Mieszka Fortuńskiego, Wojciecha Szewczyka, Dominika Zająca, Sebastiana Batkowskiego, Tomasza Kapłana i Daniela Macioła został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniku turniejów dostępne są na stronie EEBC.