Międzynarodowy Festiwal Bilardowy

Wiktor Zieliński zwycięzca Polish 9-ball Open. Jeremi Nowak i Izabella Jońska najlepsi w Junior Tour. Drużyna EEBC pokonała zespół Afryki.

Historyczny setny turniej Dynamic Billard Best of the East (Puchar Europy Wschodniej) dobiegł końca. Zwycięzcą został Wiktor Zieliński z Poznania. W rewelacyjnym finale pokonał Dominika Jastrzębia 7:5.

To był finał godny setnego turnieju. Piękna, szybka gra, partie z kija. To się podoba. Zwycięzca poza okazałym pucharem otrzymał nagrodę finansową oraz profesjonalnego kija bilardowego firmy Cuetec.

Brązowe medale wypracowali Szymon Kural i Marcel Fortuński. Najlepszym z zawodników zagranicznych był Dawid Zalman z Czech, kończący walkę na 9 pozycji.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 108 zawodników z 9 państw: Słowacja, Czechy, Republika Południowej Afryki, Maroko, Niemcy, Włochy, Rumunia, Ukraina i Polska. Turniej Polish-9-Ball kończył 7. Międzynarodowy Festiwal Bilardowy - Kielce 2022. „Dziękuję zawodnikom, sponsorom (Miastu Kielce, Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A. i Saluc S.A -Aramith z Belgii, Cuetec z USA, Kamui z Japonii, Brześć Sipa z Brześcia Kujawskiego,TV Sports, Grand Hotel w Kielcach, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego), partnerom, mediom i ekipie obsługujacej imprezę" - powiedział gospodarz Festiwalu Marcin Krzemiński.

Dwa dni wcześniej, w piątek, w ramach Festiwalu rozegrane zostały turnieje dla juniorów, jednocześnie zaliczane do Rankingu Junior Tour. Najlepsi okazali się bilardziści Nosanu Kielce. W kategorii chłopców zwyciężył Jeremi Nowak, który w finale pokonał Słowaka Kristiana Mrvę. Na podium weszli jeszcze Dominik Jastrząb i Wiktor Fortuński.

W grupie dziewcząt wygrała Izabella Jońska, pokonują w finale Oktawię Brodecką. Trzecie miejsca zajęły: Karina Cuper i Amelia Mikołajewska.

W czwartek natomiast rozegrany został mecz Afri - East Euro Cup.

Reprezentanci EEBC w składzie: Mariusz Skoneczny, Sebastian Batkowski, David Zalman i Petr Urban pokonali 5:1 zespół Afryki (Vincent Halliday, Richard Halliday, Ayoub Baktaoui).