Mistrzostwa Świata

Filipińczycy zwycięzcami turnieju drużynowego. Chieh-Yu Chou mistrzynią kategorii kobiet.

12 września 2022

Filipińczycy zostali drużynowymi mistrzami świata w 10-bil. Azjaci wystąpili w składzie: Carlo Biado, Rubilen Amit i Johan Chua. Zespół pokonał w finale Wielką Brytanię 3:0 (Darren Appleton, Jayson Shaw i Kelly Fisher). Brązowe medale wywalczyli Tajwańczycy i Niemcy.

Reprezentacja Polski (Oliwia Zalewska, Tomasz Kapłan i Wojciech Szewczyk) zajęła 5. miejsce. W ćwierćfinale Polacy przegrali 1:3 z późniejszymi zwycięzcami - Filipińczykami.

W kategorii kobiet mistrzynią świata została reprezentująca Tajwan Chieh-Yu Chou, która w finale pokonała swoją rodaczkę Tzu-Chien Wei. Na podium stanęły jeszcze: Jasmin Ouschan (Austria) i Kelly Fisher (Wielka Brytania). Oliwa Zalewska zajęła 17. miejsce, natomiast Monika Ząbek sklasyfikowana została na 25. pozycji.

Tabele turniejowe dostępne są na stronie organizatora:

Wyjazd polskiej reprezentacji (łączna kwota 24. tys. zł) został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.

Zdjęcia - Predator Pro Billiard Series

5 września 2022

Mistrzostwa Świata w 10-bil Kobiet i Drużyn od 6 do 11 września

Już jutro w Klagenfurcie (Austria) rozpoczną się dwa turnieje rangi Mistrzostw Świata. O indywidualny tytuł w odmianę 10-bil będą walczyć Kobiety, rozdane zostaną również medale w grach drużynowych.

W turnieju dla Pań zagra 64 zawodniczki a pula nagród wyniesie 148 tys. Euro. Biało-czerwonych barw będą bronić Oliwia Zalewska i Monika Ząbek.

W Drużynowych MŚ zagra 24 3-osobowe zespoły. Pula nagród wynosi 136 tys. Euro. W reprezentacji Polski na ten turniej znaleźli się: Wojciech Szewczyk, Tomasz Kapłan i Oliwia Zalewska. Na uwagę zasługuje format turnieju. Mecz będzie się składał z 5 setów. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 3 punkty:

- 1. set - mecz kobiet
- 2. set - mecz mężczyzn
- 3. set - mecz mikstów
- 4. set - mecz open (kobieta lub mężczyzna)
- w przypadku remisu 2:2 rozegrany zostanie 5. set - rzuty karne

Czeka nas więc tydzień z domianą 10-bil. Tabele turniejowe dostępne sa na stronie organizatora:

Transmisja video dostępna będzie na stronie kozoom.com, na kanale YouTube World Billiard TV oraz na stronie watchbilliardtv.com.

Wyjazd kadry (łączna kwota 24. tys. zł) będzie dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bilardowego.