Mistrzostwa Europy Seniorów

Roman Wasilewski wicemistrzem Europy w 8-bil. Polska zakończyła zawody z trzema medalami.

17 października 2022

Tegoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów zapiszą się w kartach jako najlepsze w historii dla reprezentacji Polski. Po dwóch medalach: brązowym w 14/1 i złotym w grach drużynowych, kadra dorzuciła jeszcze srebrny krążek w 8-bil. Dokonał tego debiutujący w zawodach Roman Wasilewski (Montownia Rozrywki Warszawa).

Wicemistrz Europy przegrał w finale z multimedalistą ME Reinerem Wirsbitzkim z Niemiec. Polak w ćwierćfinale i półfinale wygrywał z faworytami do tytułu, kolejno z Sascha Specchia (Szwajcaria) oraz Henrique Correia (Portugalia).

Reprezentacja Polski zakończyła zawody na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej. Lepsi od biało-czerwonych byli tylko Niemcy (9 medali, w tym 3 złote) oraz Holendrzy (3 medale, w tym 2 złote).

Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywane były w dwóch kategoriach: mężczyzn o kobiet. Polacy wystawili tylko męski skład.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie EPBF.com.

13 października 2022

Polska Drużynowym Mistrzem Europy Seniorów +45 w Bilard 2022

Fantastycznie spisali się nasi reprezentanci podczas drużynowych Mistrzostw Europy w Bilard 45+ . Nasz zespół w składzie Dominik Zając, Dawid Jędrzejczak, Roman Wasilewski, Tomasz Bąk wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Europy. W wielkim finale pokonali drużynę z Włoch 2-1.

To był historyczny wyczyn naszych „starszaków” którzy tym wynikiem dołożyli do kolekcji jedyny brakujący złoty medal gier drużynowych dla reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy ( złote medale wywalczyły już drużyny juniorów, juniorek, kobiet i mężczyzn ) . To też jak do tej pory najlepszy w historii start naszej reprezentacji w Euro która ma na koncie już dwa medale ( złoto drużynowe i brąz D. Zająca w 14/1 ). Co ważne to nie koniec szans medalowych. Już dzisiaj kolejne spotkani indywidualne w odmianie 8 bil i 9 bil. Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY i życzymy POWODZENIA !!!

( foto EPBF )

9 października 2022

Dominik Zając ( Metal fach LP Sokółka ) z brązowym medalem Mistrzostw Europy Seniorów + 45 !!!

Rewelacyjnie rozpoczęli swój udział w Mistrzostwach Europy  nasi reprezentanci. W pierwszej odmianie 14/1 debiutujący w zawodach Dominik Zając wywalczył brązowy medal , przegrywając dopiero w półfinale z późniejszym mistrzem Europy . Dobrze spisał się również Tomasz Bąk kończąc zawody na wysokim 9 miejscu. Na 17 pozycji skalsyfikowany został Roman Wasilewski natomiast na 49 Dawid Jędrzejczak. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy kolejnych fenomenalnych wyników. Już dzisiaj start kolejnej odmiany 10 bil.

5 października 2022
Czteroosobowa reprezentacja Polski powalczy o medale w Słowenii

W dniach 8-15 października w Lasko (Słowenia) rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w kategorii Seniorek i Seniorów. W grupie mężczyzn w biało-czerwonych koszulkach zagrają: Roman Wasilewski, Dominik Zając, Dawid Jędrzejczak oraz Tomasz Bąk.

Medale rozdane zostaną w 4 odmiany (indywidualnie) oraz w grach drużynowych, okazji do sięgnięcia po krążek będzie więc aż 5. Przed rokiem, we włoskim Treviso Polacy wywalczyli brązowy medal w grach drużynowych. W historii startów indywidualnych jedynym polskim medalistą pozostaje Tomasz Malinowski (srebrny medal w 10-bil 2011).

Mistrzostwa rozpoczną się odmianą 14/1 już 8 października. Wyniki oraz relacja video na stronach:

Start reprezentacji Polski zostanie sfinansowany przez organizatora Pucharu Polski Seniorów.