b i l a r d o w y

US Open Pool Championships

Francisco Sanchez Ruiz wygrał US Open. Polacy kontynuują gry w USA.

18 października 2022

Popularny FSR został zwycięzcą tegorocznej edysji US Open Pool Championships. Hiszpan wygrał zawody w Atlantic City i zgarnął 50.000$.

W finale pokonał Austriaka Maxa Lechnera 13:10. W półfinałach zagrali jeszcze Ko Ping Chung (Tajwan) oraz obrońca tytułu sprzed roku - Filipińczyk Carlo Biado.

Ruiz tym samym został numerem 1 w Rankingu Nineball., prowadzonym przez Matchroom Pool. Wynik w USA zapewnił mu również występ w tegorocznej edycji Mosconi Cup.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Konrad Juszczyszyn. Bilardzista Zagłębia Baribal Lubin dotarł do najlepszej 16-stki turnieju, gdzie uległ 7:11 Carlo Biado. W strefie pucharowej (Last64) zagrali jeszcze: Tomasz Kapłan, Wojciech Szewczyk, Radosław Babica, Daniel Macioł i Wiktor Zieliński.

Start w imprezie W. Szewczyka, W. Zielińskiego, M. Fortuńskiego, T. Kapłana, D. Macioła w kwocie ponad 40.000 zł został sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i MSiT.

Częśc zawodników, po zakończeniu US Open, udała się w dalszą podróż po USA a by brać w udział w kolejnych turniejach. Następny przystanek to Ohio Open. Wyniki będzie można śledzić na stronach organizatora probilliardseries.com.

10 października 2022

300.000$ w puli nagród. Walka o prestiżowy tytuł już od najbliższego poniedziałku.

Od 10 do 15 października Harrah's Resort w Atlantic City stanie się areną gier dla najlepszych bilardzistów świata. US Open, po UK Open i European Open, będzie kolejnymi otwartymi zawodami w tym roku organizowanymi przez Matchroom Pool.

W puli nagród jest 300.000$, z czego zwycięzca zgarnie 50 tysięcy. Zawody będą transmitowane na cały świat. Transmisję z pierwszych 4 dni (2 stoły) będzie można obejrzeć na profilu Facebook Matchroom oraz w serwisie YouTube Matchroom. Finałowy etap (LAST 16) transmitowany będzie za pośrednictwem telewizji oraz serwisów streamingowych. W Polsce sygnał dostępny będzie na platformie Viaplay.pl.

W zawodach weźmie udział 256 zawodników, w tym silna kilkunastoosobowa ekipa z Polski Polski. Start w imprezie W. Szewczyka, W. Zielińskiego, M. Fortuńskiego, T. Kapłana , D. Macioła w kwocie ponad 40.000 zł jest sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i MSiT.

Tytułu sprzed roku broni Filipińczyk Carlo Biado, który pokonał w finale Aloysiusa Yapp (Singapur).