International 9-ball Open

Wiktor Zieliński finalistą prestiżowego turnieju

Bilardzista inmarketing Hades Poznań, Wiktor Zieliński, zajął drugie miejsce w turnieju International Open, który rozegrany został w Norfolk (USA). Reprezentant Polski uległ dopiero w finale Jaysonowi Shaw (Szkocja) 10:13.

- Fedor Gorst 10:7

Jak widać, na powyższej liście jest aż 5 zawodników, którzy w swojej karierze sięgali po tytuł mistrza świata. Zwycięzna turnieju otrzymał czek na 30.000$ a finalista 18.000$. 9. miejsce w turnieju zajął Konrad Juszczyszyn, który w pierwszej rundzie strefy pucharowej przegrał Jonas Souto (Hiszpania).

Wiktor kilka dni wcześniej zajął drugie miejsce w turnieju American Straightpool Championships, gdzie w finale uległ Dimitri Jungo (Szwajcaria). Trzeci w tym turnieju był Mieszko Fortuński, który w półfinale przegrał z Wiktorem.

Polacy kontynuują swoje tournee po USA. Przed nimi kolejne turnieje a cały wyjazd zakończą Mistrzostwa świata w 8-bil, które od 18 listopada rozgrywane będą w Portoryko.