P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Karolina Stawarz ( ÓSEMKA Rzeszów ) zwyciężczynią pierwszego turnieju z cyklu Pucharu Polski Kobiet

Piętnaście zawodniczek stanęło na starcie pierwszego turnieju, który odbył się w klubie Oskar w Stalowej Woli.

Z liczących się zabrakło tylko zawodniczek z Poznania, czyżby zapomniały, że do finałów mistrzostw Polski awansuje tylko dziesięć najlepszych kobiet cyklu? Niespodzianek w zasadzie nie było, do strefy medalowej dostały się Panie, które są w czołówkach większości kobiecych turniejów. Stawarz, Grzyb, Wesołowska, Kryszak to mieszanka rutyny i młodości, właśnie te zawodniczki podzieliły pomiędzy siebie czołowe lokaty puchary i gratyfikacje finansowe. W meczach półfinałowych Michalina Kryszak pokonuje Katarzynę Wesołowską 5-3  a Karolina Stawarz w takim samym stosunku Ewę Grzyb. Finał zatem to mieszanka młodości i doświadczenia. Tym razem zwyciężyła jeszcze rutyna i doświadczenie. Karolina pokonała Michalinę 5-4 i zdobyła pierwsze rankingowe punkty 2008 oraz okazały puchar. Bardzo dobra gra Michaliny Kryszak (jeszcze juniorka) napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy juniorów. Trzeba zaznaczyć, że Michalina w meczu o wejście do półfinału pokonała Karolinę 5-4 , drugi raz już nie dała rady. Tuż za podium Izabela Łącka i Kinga Stawarz, Izę w meczu ćwierćfinałowym pokonała Karolina 5- 3 natomiast Kingę 5- 1 Kasia Wesołowska. Organizator cyklu p. Piotr Kędzior z własnej i nieprzymuszonej woli dołożył do puli nagród 200 zł. z czego najbardziej zadowolone były dwie pierwsze zawodniczki turnieju. Następny turniej już w maju w klubie Break Ball w Bielsku Białej.