P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

Polish Dynamic 10-ball Open - Kielce 2024

Kielce u boku takich miast jak Las Vegas, Doha i Szanghaj. Startuje bilardowy Puchar Świata!

Do Polski ponownie zawita topowa impreza pool bilardowa na świecie. Już 14 marca rozpocznie się Puchar Świata Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024.

Turniej będzie rozgrywany 14-17 marca w Grand Hotel Kielce. W tych dniach na szesnastu stołach rywalizować będzie ze sobą 128 zawodników z przeszło 30 krajów. Wśród nich nie brakuje utytułowanych sportowców, takich jak Ralf Souquet, Wojciech Szewczyk, Sanjin Pehlivanovic, Eklent Kaci, Alexander Kazakis czy Denis Grabe.

Każdy z nich będzie miał szansę nie tylko sięgnąć po prestiżowe zwycięstwo, ale również zdobyć cenne nagrody. Pula nagród w Pucharze Świata rozgrywanym w Kielcach wynosi 320 tysięcy złotych, z czego złoty medalista otrzyma 70 tysięcy złotych.

Kielce już wielokrotnie w swojej historii były gospodarzem bilardowych imprez. W stolicy województwa świętokrzyskiego rokrocznie odbywają się Festiwale Bilardowe, Mistrzostwa Polski w Bilard, zjazdy Bilardowej Ekstraklasy, a także liczne turnieje z udziałem dzieci i młodzieży.

Na początku 2023 roku w Targach Kielce rozegrane zostały bilardowe mistrzostwa świata World Pool Championship, wygrane przez Francisco Sancheza Ruiza.

"Kolejna międzynarodowa impreza bilardowa w Kielcach pokazuje, że sport bilardowy łączy ludzi. Mamy wsparcie rządowe, samorządowe, organizacji społecznych i prywatnych podmiotów gospodarczych z trzech kontynentów – Europy, Azji i Ameryki Północnej. Mamy zawodników z 32 paostw świata i dużą grupę fanów kochających bilard. To jest motorem do działania" – mówi prezes East European Billiard Council Marcin Krzemiński, dyrektor turnieju.

Ambasadorami Pucharu Świata Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024 zostali: legendarny piłkarz ręczny Sławomir Szmal oraz trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.

"Doborem ambasadorów pragniemy pokazać, że sport w Kielcach łączy niezależnie od tego, czy ten kulisty obiekt rzucamy, kopiemy, bądź uderzamy. Sławomir Szmal był wybitnym sportowcem, wicemistrzem świata, który z kieleckim klubem Industria Kielce wygrał Ligę Mistrzów. Natomiast szkoleniowiec Korony Kielce jest uosobieniem lokalnego patriotyzmu. Podobnie jest z bilardem. To dyscyplina od lat ciesząca się u nas dużą popularnością i mająca na swoim koncie wielkie osiągnięcia" – zaznacza Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego i dodaje, że zarówno Sławek jak i Kamil grają rekreacyjnie w bilard i radzą sobie bardzo dobrze.

Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024 jest dobrą okazją, by z bilardem się zaprzyjaźnić i zobaczyć, jak wygląda gra na najwyższym światowym poziomie. W dniach 15-16 marca wstęp na zawody w Grand Hotel Kielce jest bezpłatny. W dniu 17 marca (dzieo finałowy) wstęp za okazaniem biletu. Oficjalne otwarcie odbędzie się 14 marca o godzinie 20:00 w Hotelu Grand.

Mamy też dobrą informację dla tych, którym nie uda się w tych dniach odwiedzić stolicy świętokrzyskiego. Kibice na całym świecie będą mogli śledzić zmagania dzięki transmisji na żywo nadawanej bezpłatnie na kanale TVSPORTS.PL. Relacjonowane będą mecze ze wszystkich 16 stołów. Dodatkowo relacja z głównego stołu będzie nadawana na żywo w na kanałach w USA oraz retransmitowana na antenie Sport Klub HD.

Parterami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Organizatorami są Polski Związek Bilardowy, East European Billiard Council, Mak Marketing, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Sponsorem Strategicznym jest firma Dynamic z Niemiec.

Sponsorami zawodów są: Z.P.U. Nosan, Polska Organizacja Turystyczna, Cuetec, Kamui, Predator, Hotel Grand, Targi Kielce.

Patronat medialny: Radio EM, Radio Rekord, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, CKsport.pl, Radio Eska, Telewizja Świętokrzyska, W Kielcach, Touch – Niemcy, PRO9 – Wielka Brytania, 77 Billiards – Azja, AZ Billiard – USA, Sportklub Polska, TVSPORTS.PL, BilliardTV.

Strona internetowa turnieju: https://polishdynamicopen.com/

Transmisje LIVE ze wszystkich stołów na kanale YouTube TVSPORTS.PL

Wyniki na żywo na stronie cuescore.com