P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

POLSKA LIGA BILARDOWA

Ruszyła I Liga. Drugoligowcy rozegrali 2. kolejkę

W łódzkim klubie bilardowym Strefa odbył się inauguracyjny zjazd I Polskiej Ligi Bilardowe

W walce o Bilardową Ekstraklasę rywalizuje 10 zespołów, grając podczas 3 zjazdów systemem „każdy z każdym” i rewanż.

Po pierwszych 6 kolejkach spotkań na czele tabeli zespoły Nosan II Kielce i Strefa Łódź. Kielczanie to mieszanka doświadczenia i młodości. Wzmocnieni w tym sezonie Bartoszem Rozwadowskim w pierwszym zjeździe ponieśli tylko jedną porażkę i zasiedli na fotelu lidera I ligi. Druga w tabeli drużyna Strefa Łódź także na ten sezon dokonała wzmocnień. Do łodzian dołączył Mateusz Śniegocki, co dało przełożenie na miejsce w ligowej tabeli.

Za czołową dwójką plasuje się zespół Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Jak zawsze solidny i jak zawsze w czołówce tabeli. Bardzo dobry wynik po pierwszym zjeździe osiągnęła Arkadia II Tczew. Czwarte miejsce i 10 punktów to solidny dorobek bilardzistów z grodu Sambora. Do tczewian w tym sezonie dołączył Konrad Kleinszmit. Środkowa część tabeli na remis po pierwszej części rywalizacji. Trzy ekipy wywalczyły po 9 oczek i o kolejności decydują małe punkty. WSB Sofia Warszawa, inmarketing Hades Poznań i Fair Play Jaworzno zajmują miejsca od 5 do 7.

W części spadkowej tabeli po inauguracyjnych grach znajdują się Spider Wrocław, Masters eDom Lublin i Green Club Gdańsk. O ile wrocławianie do środka tabeli tracą tylko 1 punkt, to sytuacja lublinian i gdańszczan jest o wiele gorsza. Aby wydostać się z dołu tabeli potrzebują kilka solidnych występów w kolejnych meczach.

Następne spotkanie przy stołach bilardowych zawodników zaplecza Ekstraklasy zaplanowane jest na 1 i 2 czerwca.

Drugą kolejkę spotkań rozegrali także bilardziści II ligi.

W pierwszej grupie padły dwa remisy, co nie zmieniło kolejności w ligowej tabeli. Arkadia III podzieliła się punktami z Green Club II a House Masters Ósemka zremisowała z liderami tabeli SKB Mrągowo. W grupie drugiej swoje mecze wygrały drużyny Bilard Extreme Powiat Pilski i UKS Pałuki Żnin. Tabelę po dwóch kolejkach otwiera Extreme. Zacięta kolejka w grupie trzeciej. Najwięcej zyskał lider Spider II Wrocław ale sporo punktów zainkasował też Billaboom Poznań. Na czele tabeli grupy czwartej Trytago Łódź i Brubeck Frame Łódź, które to ekipy wygrały swoje spotkania.

Liderzy grupy piątej też w tej kolejce zanotowali zwycięstwa. 147 Break auta.ch Warszawa i Pub Duet Tomaszów Mazowiecki na miejscach premiowanych awansem. Druga kolejka okazała się bardzo selektywna dla tabeli kolejnej grupy. Fair Play II Jaworzno i Akademia TCF HUB Kraków pokonując swoich rywali przewodzą grupie szóstej. W komplet punktów zasilił się lider grupy siódmej Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Tuż za nim pauzujący w tej kolejce Top Ten Stalowa Wola.

Trzecia kolejka spotkań II ligi odbędzie się już 23 marca.

Arkadiusz Sząszor - Przewodniczący Komisji Polskiej Ligi Bilardowej

I Liga - wyniki

II Liga - wyniki