P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

SPORT SENIORÓW

Puchar Polski Seniorów w 8-bil i 9-bil

Kolejne zawody starszaków rozegrane

„Pechowy trzynasty” zakończył się szczęśliwie dla Dominika Zająca i Pawła Gawlikowskiego, którzy wygrali w swoich grupach wiekowych. Na drugich miejscach uplasowali się odpowiednio Mariusz Gołdyn i Tomasz Kielmans. Wśród starszaków trzecie miejsca w odmianę 8-bil wywalczyli Maciek Guzicz i Stanisław Kryściak. W kategorii Open na trzecich miejscach zakończyli zawody Maciej Trudnowski i Witold Żarowski.

Tradycyjnie rozlosowani zawodnicy do Jackpota "zdecydowali" o powiększeniu puli w kolejnych zawodach, a wieczór spędzony po turnieju uświetnił rokowy występ Kuby Kubiaka.

Niedzielne zawody przebiegły wyjątkowo sprawnie. Ostatnimi na parkiecie byli Adaś Kiernicki i Mariusz Gołdyn, zamykając zawody wynikiem 5:1. Nieco wcześniej, bo na etapie półfinałów rozstaliśmy się z Dominikiem Zającem i Krzysztofem Gastmanem.

W kategorii 55+ swoje pierwsze w karierze, upragnione i wyczekiwane zwycięstwo, przy aplauzie publiczności odniósł Jacek Pamuła. Swojej radości ze zwycięstwa rywala nie ukrywał również Maciek Guzicz dla którego to kolejne podium w tym sezonie .Trzecim miejscem podzielili się Zbyszek Samsel i Piotr Domański.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo

Już dziś zapraszam ponownie do Łodzi

4 maja Puchar w 9-bil a 5 maja pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w 8-bil

Sportowo pozdrawiam, Krzysztof Gardjas

RANKINGI POLSKI SENIORÓW 2024