P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

KOMUNIKATY

Mistrzostwa Europy w Bilard

Znamy pełną listę reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy Mężczyzn Kobiet i Juniorów oraz Osób na Wózkach Inwalidzkich

Zarząd PZBil zaakceptował propozycję składów poszczególnych trenerów Marcina Krzemińskiego (seniorzy) oraz Bogusława Bereżnego (juniorzy) na zbliżające się mistrzostwa Europy.

W składzie kobiet znalazły się: Oliwia Zalewska (Akademia Bilardowa Rokietnica) - zwyciężczyni rankingu Polski kobiet oraz broniąca złotego medalu wywalczonego wraz z Oliwią Monika Ząbek (KS Baribal Lubin). W zespole mężczyzn powołanie otrzymali zwycięzca rankingu Polski Daniel Macioł oraz drugi w tym zestawieniu Wojciech Szewczyk (obaj DaSo Team Dekada Sosnowiec), najlepszy zawodnik mistrzostw Polski Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) oraz broniący tytułu wicemistrza Europy Mateusz Śniegocki (Strefa Łódź). W rywalizacji osób na wózkach inwalidzkich bronić dwóch medali wywalczonych przed rokiem jedzie Emil Malanowski (Akademia Bilardowa Rokietnica).

Start reprezentacji Polski jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Bilardowego.

Grupa juniorów jest bardzo szeroka i do Słowenii pojedzie aż 10 zawodniczek i zawodników.

W grupie dziewcząt zagrają: Oktawia Brodecka ( UKS Pałuki Żnin) i Julia Babica ( Akademia Bilardowa Rokietnica)

W grupie juniorów starszych o medale walczyć będzie trzech zawodników: Dominik Homza ( Przyprawy Świata Green club Gdańsk ) , Jakub Kraupe (UKS Fair Play Jaworzno) i Jacek Pietrzyk ( Duet Tomaszów Mazowiecki)

Tradycyjnie największa jest grupa juniorów młodszych w której w koszulce z ORŁEM na piersi zagrają: Wiech Michał ( Nosan Kielce) , Jakub Chrobot ( Nosan Kielce) , Dominik Regieli (UKS Fair Play Jaworzno) , Hajduk Jakub ( Nosan Kielce) i Wojciech Głąb ( Fair Play Jaworzno)

Start w zawodach ME juniorów jest sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Partnerów Klubów i Polskiego Związku Bilardowego.

Impreza dla Mężczyzn, Kobiet i Osób na Wózkach odbędzie się w dniach 6-16 lipca. Juniorzy zagrają w dniach 23-30 lipca.

Oczywiście tak jak co roku liczymy na zdobycze medalowe. Przypomnijmy, że oprócz medali mistrzowie Europy w kategorii juniorów otrzymają nominację na mistrzostwa świata juniorów które w tym roku we wrześniu odbędą się w Nowej Zelandii. Dla seniorów jest to również przepustka na mistrzostwa globu, ale te, które rozegrane zostaną w sezonie 2025.

Życzymy POWODZENIA!