GRAND PRIX POLSKI "BRZEŚĆ SŁOMKA PTYSIOWA" POL TOUR

Dynamic Billard Best of East - Polish 9-ball Open

Piękny kryształowy puchar wywalczył Szewczyk

Wojciech Szewczyk (DaSo Team Dekada Sosnowiec), były mistrz świata w 10-bil, mistrz EEBC z 2023 roku wygrał turniej Dynamic Billard Best of the East w Kielcach, który zaliczany jest również do rankingu Polski. W finale szybko pokonał Huberta Łopotko (Metal Fach LP Sokółka) 7:1. Wcześniej Szewczyk wygrał 7:2 z Kacprem Konkel (Arkadia II Tczew), a Łopotko 7:3 z Davidem Zalmanem (Czechy). W zawodach rywalizowało 88 bilardzistów z Polski, Rumunii, Słowacji, Czech i Ukrainy.

W grupie ośmiu najlepszych zawodników znaleźli się także: Ciprian Gindać (Rumunia), Petr Urban (Czechy), Michał Turkowski (Nosan Kielce) i Mieszko Fortuński (KS Baribal Lubin). Analizując ten skład zaskoczeniem może być trzecie miejsce Konkela. On nie ma na koncie dużych sukcesów międzynarodowych. Dobry sezon ma David Zalman, który w lipcu, w Słowenii wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w 9-bil, a teraz także sięgnął po brąz.

Turniejem kierowali Alexandru Balas (Rumunia) i Piotr Kędzior (Polska).

Sponsorami Pucharu Europy Wschodniej - Polish 9-Ball byli: Dynamic Billard Organization (Niemcy), Iwan Simonis S.A. (Belgia), Aramith – Saluc S.A. (Belgia), Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Cuetec i Kamui (Japonia).

Po 4 turniejach, w Rankingu Polski sezonu 2024 prowadzi Wojciech Szewczyk.

Kolejne rankingowe zawody w ostatni weekend wakacji w Gdańsku.