P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

EPBF Euro Tour - Włochy

Mateusz Śniegocki zwyciężył w Treviso! Katarzyna Wesołowska ze srebrnym medalem.

Fantastycznie dla reprezentacji Polski zakończyły się rozgrywane we Włoszech zawody Pucharu Europy EPBF Euro Tour.

W turnieju OPEN, po raz czwarty w swojej karierze, po złoty medal sięgnął Mateusz Śniegocki, na co dzień reprezentujący barwy klubu Strefa Łódź.

"Mati" ostatni raz podium Euro Tour zaliczył w 2020 roku, a wygrywał w Albanii, w 2016 roku. Śniegocki w finale pokonał Niemca Felixa Vogela 8:5. Wcześniej w półfinale wygrał 8:7 z Węgrem Oliverem Szolnoki.

Do etapu LAST 16 awansował jeszcze Wojciech Szewczyk (DaSo Team Dekada Sosnowiec), który ostatecznie zajął 9. miejsce.

W turnieju dla Pań srebrny medal wywalczyła Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce), która w finale uległa Niemce Inie Kaplan, która z koeli odniosła drugi tryumf w Euro Tour z rzędu. Polka wcześniej pokonała w półfinale Joliene Shuurman (Holandia) a w ćwierćfinale Pię Filler (Niemcy). Wesołowska ostatnim razem w finale Pucharu Europy wystąpiła w 2017 roku w Portugalii.

Dobry występ zanotowała w Treviso Oliwia Zalewska (Akademia Bilardowa Rokietnica), która zajęła 5. miejsce.

W Europejskich Rankingach najwyżej sklasyfikowanymi Polakami są: Mateusz Śniegocki (3), Daniel Macioł (4) i Radosław Babica (5). W klasyfikacji kobiet najwyżej jest Oliwia Zalewska, która zajmuje 3. lokatę.

Start Moniki Ząbek, Oliwi Zalewskiej, Katarzyny Wesołowskiej, Mateusza Śniegockiego, Wojciecha Szewczyka, Dominika Jastrzębia, Radosława Babicy był sfinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki.