b i l a r d o w y

SPORT SENIORÓW

Puchar i Mistrzostwa Polski Seniorów w 9-bil

Za nami zjazd w Green Clubie Gdańsk

W ubiegły weekend najlepsi seniorzy z całej Polski spotkali się w gdańskim Green Clubie na Pucharze i Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawodnicy przez 2 dni walczyli o najwyższe miejsca, które pod koniec roku mogą sprawić że znajdą się oni w kadrze narodowej na ME 2025.

Sportowo-przyjacielska atmosfera sprzyjała od samego początku, podczas gdy sobota wyłoniła pierwszych zwycięzców. W kategorii 45+ na szczycie znalazł się Tomasz Bąk, pokonując w finale Sebastiana Ryłko 6:2. Trzecie miejsca wylądowały do Gerarda Kryńskiego i Adama Kiernickiego. W kategorii 55+ zwyciężył Ryszard Szerechan w finale z Mariuszem Florkiem 6:1. Brązowe medale zgarnęli Ireneusz Cioch i Mirosław Ziętarski, którzy po zaciętej walce minęli się o włos z finałem, przegrywając swoje mecze w decydującej partii.

W niedzielę rozegrały się Mistrzostwa Polski, Wśród młodszych seniorów z dominacją w finale zwyciężył Dominik Zając, pokonując po przepięknej grze Tomasza Bąka 6:1. Brąz zdobyli Maciej Trudnowski i Krzysztof Gastman. W dywizji starszej po złoto sięgnął Zbigniew Samsel, deklasując swojego przeciwnika Ireneusza Ciocha 6:1. Trzecie miejsca wylądowały Pawła Mazura oraz Macieja Guzicza.

W kalendarzu pozostał jeszcze jeden zlot seniorów, który definitywnie wyłoni zwycięzcę oraz czołówkę tegorocznego rankingu. Dziękujemy Green Clubowi za świetną organizację, pyszny poczęstunek i gościnną atmosferę która dopisywała uczestnikom.