HEYBALL

Mistrzostwa Polski i Turniej kwalifikacyjny do ME i EO w Heyball

Dominik Jastrząb Mistrzem Polski. Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy

Dominik Jastrząb został historycznym, pierwszym mistrzem Polski mężczyzn w Heyball. Zawodu odbyły się w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym PZBil w Kielcach, 28 sierpnia. Dominik pokonał w finale Huberta Łopotko (Metal Fach LP Sokółka) 6:3. Brązowe medale wywalczyli Karol Skowerski i Bartosz Rozwadowski (obaj Nosan Kielce).

W nagrodę Dominik otrzyma miejsce i pokrycie kosztów udziału w zawodach Champion of Champions, z pulą nagród 200.000 USD, które odbędą się w Sydney w Australii. Wcześniej nominację do turnieju Kobiet otrzymała mistrzyni Polski w 8-bil 2023 - Katarzyna Wesołowska.

Dzień wcześniej, 27 sierpnia, rozegrany został turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy i turnieju European Open. Do Mateusza Śniegockiego i Radka Babicy dołączyli: MIchał Turkowski, Hubert Łopotko i Karol Skowerski. Ta piątka będzie reprezentować Polskę na turniejach w Słowenii, już od 12 września.