TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

Mistrzostwa Świata w Bilard

Jakub Chrobot medalistą Mistrzostw Świata Juniorów!

9 września 2024

Fantastycznie spisał się zawodnik Jakub Chrobot w rozgrywanych w Nowej Zelandii Mistrzostwach Świata Juniorów.

W swoim debiucie Kuba wywalczył brązowy medal. W drodze do medalu Jakub pokonał kolejno: Manaia Mc Queen ( Nowa Zelandia) 7-1, Revo Maimre (Estonia) 7-5, Cheng Yen Lin (Tajwan) 7-4, Andy Antonio (Kanada) 7-1

W walce o finał uległ dopiero W. Laikre z Szwecji 2-7.

To fantastyczny rok w wykonaniu 15-latka. Kuba w tym roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów, złoto indywidualnie mistrzostw Europy (które dało mu kwalifikacje na mistrzostwa świata) oraz drużynowo mistrzostw Europy juniorów.

Wczoraj w Hamilton zakończyły się turnieje we wszystkich rozgrywanych kategoriach. Mistrzami świata zostali:

- Revo Maimre (Estonia) – kategoria U17

- Sofia Mast (USA) – kategoria dziewcząt

- Mika van Berkel (Holandia) – kategoria U19

- Rubilen Amit (Filipiny) – 9-bil kobiet

- Joshua Filler (Niemcy) – 8-bil mężczyzn

Start reprezentacji Polski w Nowej Zelandii był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego oraz Partnerów Związku.

6 września 2024

Zawodnik Nosanu Kielce dziś w nocy rozegra mecz, którego stawką będzie medal Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentant Polski wygrał dziś mecz o awans do TOP8 z Tajwańczykiem Lin Cheng Yen 7:4. Przeciwnikiem Kuby w ćwierćfinale będzie Kanadyjczyk Antonio Alaya. Mecz dziś, punktualnie o północy polskiego czasu.

Niestety w ćwierćfinale MŚ w 8-bil przegrał Konrad Juszczyszyn. Bilardzista KS Baribal Lubin uległ 7:10 Tajwańczykowi Hsu Jui-An.

"Konrad pokazał, że jest markowym zawodnikiem i potrafi walczyć z najlepszymi. Wysokie piąte miejsce w MŚ, to powód do zadowolenia, a 11.000 dolarów gratyfikacji finansowej z pewnością nastrój mu poprawi" - powiedział trener kadry Marcin Krzemiński.

"Zrobiłem trzy błędy i mogę mieć pretensje tylko do siebie. Tajwańczyk wysoko postawił poprzeczkę i tym razem nie dałem rady" - posumował swój start Konrad.

Mimo, iż nie udało się zdobyć medalu, ogromne gratulacje dla Konrada za wysokie 5. miejsce!

5 września 2024

Mamy reprezentanta Polski w najlepszej ósemce Mistrzostw Świata w 8-bil. Dziś nad ranem czasu polskiego rozegrana została pierwsza runda pucharowa. Z trzech szans, Polacy wykorzystali jedną, a dokładnie Konrad Juszczyszyn, który pokonał 10:9 Litwina PIjusa Labutisa. Mieszko Fortuński i Mateusz Śniegocki niestety przegrali swoje pojedynki i sklasyfikowani zostali na 9. miejscu.

Konrad w walce o medal zmierzy się z Tajwańczykiem Hsu Jui-An. Mecz ten rozegrany zostanie jutro nad ranem.

Świetnie jak na razie radzi sobie w kategorii Juniorów Jakub Chrobot. Jedyny reprezentant Polski na tym turnieju wygrał 2 pierwsze mecze, pierwszy pewnie 7-1 z zawodnikiem gospodarzy Manaia Mc Queen a drugi z Revo Maimre z Estonii 7-5. Dzisiaj w nocy rozegra spotkanie, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału. Rywalem będzie zawodnik z Tajwanu Cheng Yen Lin.

4 września 2024

Trzech Polaków w LAST 16 Mistrzostw w 8-bil

Mistrzostwa świata w 8-bil wkraczają w decydującą fazę. Za nami etap eliminacyjny 2KO. Na polu bitwy pozostało 16 zawodników, w tym trzech Polaków. Do finałowego etapu zakwalifikowali się: Mateusz Śniegocki (Strefa Łódź) oraz Konrad Juszczyszyn i Mieszko Fortuński (obaj KS Baribal Lubin). Panowie swoje mecze rozegrają jutro nad ranem czasu Polskiego. Tabela LAST16 dostępna jest >>TUTAJ<<.

Niestety z Mistrzostwami w 9-bil pożegnała się Oliwia Zalewska. Dziś w nocy swój pierwszy mecz rozegra Jakub Chrobot.

3 września 2024

Dziewięcioosobowa reprezentacja Polski walczy o medale w Nowej Zelandii

W dniach 2-8 września w Hamilton (Nowa Zelandia) odbędzie się bilardowy festiwal, podczas którego rozdane zostaną medale w: Mistrzostwach Świata w 8-bil Mężczyzn, Mistrzostwach Świata w 9-bil Kobiet oraz Mistrzostwach Świata w 10-bil Juniorów.

W kategorii mężczyzn zagrają: Mateusz Śniegocki, Mieszko Fortuński, Konrad Juszczyszyn, Daniel Macioł, Wojciech Szewczyk, Radosław Babica i Szymon Kural

W Mistrzostwach w 9-bil zagra Oliwia Zalewska a w turnieju dla juniorów Polskę reprezentować będzie Jakub Chrobot.

Pula nagród w turnieju mężczyzn i kobiet wynosi aż 425.000$.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Start reprezentacji Polski jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego oraz Partnerów Związku.