HEYBALL

Turnieje Heyball w Słowenii

Babica 5-ty w European Open. Jutro początek Mistrzostw Świata w Heyball

18 września 2024

Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) spisał się najlepiej spośród 8-osobowej reprezentacji Polski, która walczy w turniejach odmiany Heyball w Słowenii. W European Heyball Open Radek zajął 5. miejsce, przegrywając 2:7 w ćwierćfinale z Australijczykiem Jake McCartney.

Na 9. miejscu zawody zakończyli: Hubert Łopotko, Mateusz Śniegocki, Hubert Łopotko oraz nasze panie: Katzrayna Wesołowska, Monika Ząbek i Oliwia Zalewska.

Turniej mężczyzn wygrał Chińczyk Liu Xin. W kategorii kobiet wygrała Tajka Waratthanun Sukritthanes. Wyniki można znaleźć na stronach:

- European Heyball Open - Mężczyźni - Runda Finałowa

- European Heyball Open - Kobiety - Runda Finałowa

A już jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Świata, oczywiście z udziałem ośmiu Polaków.

Tabele gier MŚ Heyball:

- MŚ Mężczyzn - Runda 1

- MŚ Mężczyzn - Runda Finałowa

- MŚ Kobiet - Runda 1

- MŚ Kobiet - Runda Finałowa

Z turnieju dostępna będzie relacja video na żywo ze wszystkich 16 stołów -> https://tv.kozoom.com/en/event/39763. Transmisja jest bezpłatna, wystarczy tylko się zarejestrować.

15 września 2024

Karol Skowerski brązowym medalistą Mistrzostw Europy! Dziś początek European Heyball Open.

I Mistrzostwa Europy przeszły do historii. Karol Skowerski (Nosan Kielce) wywalczył brązowy medal. Reprezentant Polski przegrał w półfinale 6:7 z późniejszym zwycięzcą, Kevinem Zarekani ze Szwecji. Piąte miejsce zajął Hubert Łopotko (Metal Fach LP Sokółka). Niestety los tak chciał i nasi zawodnicy spotkali się razem w ćwierćfinale.

W kategorii kobiet 5. miejsce zajęła Monika Ząbek (KS Baribal Lubin). Mistrzynią została Ina Kaplan (Niemcy).

Dziś w Słowenii kontunuacja Heyballowego maratonu. W dniach 15-18 września rozegrany będzie European Heyball Open a na deser WPA Mistrzostwa Świata.

European Open wyniki:

- European Heyball Open - Mężczyźni - Runda 1

- European Heyball Open - Kobiety - Runda 1

12 września 2024

Polacy zaczynają walkę o medale w Słowenii

W dniach 13-14 września w miejscowości Podcetrtek rozegrane zostaną pierwsze w historii Mistrzostwa Europy w Heyball.

W turnieju wystapi 7-osobowa reprezentacja Polski. W kategorii mężczyzn zagrają: Radosław Babica, Mateusz Śniegocki, Hubert Łopotko, Michał Turkowski i Karol Skowerski. W grupie kobiet wystąpią: Katarzyna Wesołowska i Monika Ząbek.

Wyniki z zawodów dostępne będą na stronach EPBF:

- Mistrzostwa Europy w Heyball - mężczyźni

- Mistrzostwa Europy w Heyball - kobiety

Heyball to bilardowa odmiana-hybryda, połączenie poola 8-bil, rozgrywanego na 9-stopowym stole przypominającym ten do snookera. Gra bije rekordy popularności w Chinach a zawodach World Heyball Masters pula nagród wynosi 1,7 miliona $.

Mistrzostwa Europy będą pierwszą z trzech imprez Heyball w Słowenii. W dniach 15-18 września odbędzie się European Open a od 19 do 22 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata. Obie imprezy odbędą się osobno dla kobiet i mężczyzn. Łączna pula nagród w 4 turniejach wyniesie 516.000 $.