HEYBALL

Turnieje Heyball w Australii

Katarzyna Wesołowska 9. w Challenge of Champions. Dziś początek Oceania Heyball Open.

7 października

W Australii zakończyły się zawody Heyball Challenege of Champions, z pulą nagród 400.000$. 9. miejsce w kategorii kobiet zajęła Katarzyna Wesołowska, która w pierwszej rundzie wygrała z reprezentantką Zambii Chabota Hamoonga. W walce o ćwierćfinał Polka uległa 1:6 późniejszej zwyciężczyni, Chince Shi Tianqi.

W kategorii mężczyzn w pierwszej rundzie odpadł Dominik Jastrząb, który uległ Kanadyjczykowi Alexowi Pagulayan. Zwycięzcą turnieju został Clint A'Iston (Wielka Brytania). Zwycięzcy obu kategorii wzbogacili się o 30.000$.

Już dziś w Gosford rozpoczyna się turniej Oceania Heyball Open, z pulą nagród 116.000$. W swoich kategoriach startują oczywiście Kasia i Dominik. Życzymy powodzenia!

Wyniki na stronach digitalpool.com:

- Oceania Heyball Open - kobiety

- Oceania Heyball Open - mężczyźni

- Transmisja video na żywo na stronie APPA

2 października

W dniach 3-6 października w Gosford (Australia) rozegrany zostanie turniej Champion of Champions w Heyball. Zawody odbędą się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn.

Na turniej zaproszenie otrzymali narodowi mistrzowie i mistrzynie w Heyball (lub w 8-bil). W Australii nasz kraj reprezentują: Dominik Jastrząb i Katarzyna Wesołowska.

W turnieju kobiet zagra 26 zawodniczek a turnieju mężczyzn - 30 zawodników. Pula nagród w turniejach wynosi łącznie 400.000$. "Mistrzowie mistrzów" zgraną po 30.000$. Zawody prowadzone są systemem pucharowym.

Dominik w pierwszej rundzie zagra w Alexem Pagulayanem (Kanada), Kasia zmierzy się z Chabota Hamoonga (Zambia). Pierwsze mecze jutro, już od 7:00 rano (polskiego czasu).

- Champion of Champions - kobiety - tabela

- Champion of Champions - mężczyźni - tabela

Kasia i Dominik zagrają jeszcze w turnieju Oceania Heyball Open, z łączną pulą nagród 112.000$.

Start reprezentantów Polski dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Bilardowego i Partnerów Związku.