SPORT NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Mistrzostwa Polski ON

Adam Wilk i Tomasz Rogóż mistrzami 2024

14 października 2024

W Międzynarodowym Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w 8-bil i 9-bil. W każdej z odmian zagrało 16 zawodników.Pierwszego dnia rozegrano mistrzostwa w "ósemkę". Złoty medal wywalczył Adam Wilk (Frame Łódź), który pokonał w finale Emila Malanowskiego (Akademia Bilardowa Rokietnica). Brązowe medale wywalczyli: Paweł Florecki (Land Club Warszawa) oraz Tomasz Rogóż (Porter Częstochowa).W sobotę grano w "dziewiątkę". Po raz pierwszy mistrzem Polski został Tomasz Rogóż, który w finale pokonał mistrza Europy Emila Malanowskiego. Brązowe medale zdobyli: Adam Wilk i Andrzej Gronostaj (BSB Maximus Bydgoszcz).

Zawody były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Bilardowego. Polski Związek Bilardowy, organizujący zawody, zapełnił nocleg i wyżywienie dla każdego uczestnika Mistrzostw

Końcowe wyniki dostępne są na:

- MP ON - odmiana 8-bil

- MP ON - odmiana 9-bil

11 października 2024

W Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym PZBil w Kielcach rozgrywane są Mistrzostwa Polski ON. Dziś odmiana 8-bil, jutro 9-bil. W turnieju bierze udział 16 zawodnikó.

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Bilardowego