P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Puchar Polski Old Boys 2010

Debiutant pokazał klasę

W sobotę w klubie „Arena" w Warszawie rozegrano drugi turniej z cyklu Puchar Polski Old Boys. Na starcie zawodów stanęła rekordowa ilość 46 zawodników z całej Polski. Początkowo grano w grupach a następnie systemem "double KO". Maciej Mróz, debiutant z Nowego Sącza pokazał klasę i nie dał żadnych szans swoim rywalom, pokonując kolejno czołowych zawodników takich jak: Roman Banasik, Tomasz Kwiecień , Andrzej Nowak, a w finale Tomasza Malinowskiego 5:3. Na najniższym stopniu podium stanęli Andrzej Nowak i Krzysztof  Doroszkiewicz. Nie udał się rewanż zawodnikom Areny, którzy w ubiegłym roku zdobyli trzy medale. Dwaj zawodnicy warszawskiego klubu: Paweł Gawlikowski oraz Jerzy Kamiński zajęli piąte miejsce wraz z Markiem Królakiem i Tomaszem Kwietniem. Po raz pierwszy w Pucharze Polski Old Boys wystąpiła PANI Danuta Szmudzińska z Izbicy Kujawskiej zajmując 33 miejsce.

Puchar Polski Old Boys z turnieju na turniej ma się coraz lepiej, miło było obserwować zaciętość pojedynków i miłą atmosferę. System grupowy + double KO pozwala nawet słabszym zawodnikom rozegrania kilku meczy. Do tak wysokiej frekwencji z pewnością przyczyniła się gościnność właścicieli klubu oraz sponsorzy nagród.

Już dziś zapraszamy do Gdańska, 26-27 czerwiec na kolejną imprezę a będą to Mistrzostwa Polski w 9 i 10 bil.. Myślę, że na krajowy czempionat przyjadą wszyscy a i „czarnych koni" nie zabraknie.

Swoje uwagi prosimy przesyłać na email: andrus315@wp.pl

WIęcej informacji na temat rozgrywek oraz aktualne rankingi na oficjalnej stronie Pucharu Polski Old-Boys 2010