P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Puchar Europy EPBF - Euro Tour 10 bil- Niemcy 2010 zakończony

Sensacja w Niemczech. Hubert Łopotko siedemnasty.

Sensacyjnie zakończyły się zawody Pucharu Europy Euro Tour rozegrane w Niemczech. Zwycięzcą został bowiem zawodnik, który do tej pory tylko raz dotarł do ćwierćfinału i trzykrotnie zajmował 9 miejsce w zawodach Euro Tour. Dodatkowo na 7 ostatnich zawodów brał udział w zaledwie dwóch turniejach. Mowa o zawodniku Niemiec Tege Sascha. W wielkim finale pokonał on mistrza świata w 8 bil Boyes Karla z Wielkiej Brytanii 8-6. Na najniższym stopniu podium stanęli: Imran Majid i Fabio Petroni.
Niestety słabiej niż spodziewaliśmy się wypadł 21-osobowy zespół Polski. Na słowa pochwały zasługuje wracający do wysokiej formy zawodnik Metal Fach LP Sokółka Hubert Łopotko, który po blisko półrocznej przerwie w udziale w tym cyklu zajął 17 miejsce. Dodać należy, że była to najwyższa pozycja wywalczona przez wszystkich naszych reprezentantów.
Na 33 miejscu zawody zakończyli: Wojciech Szewczyk i Bartosz Rozwadowski co w ich przypadku jest dobrym rezultatem. Na tej samej pozycji sklasyfikowani zostali R. Babica i M. Skoneczny co jak na ich możliwości i doświadczenie nie jest powodem do zadowolenia. Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach od 49 do 65.
Pozostaje mieć nadzieję, że forma „przyjdzie” już we wtorek. Wtedy bowiem rozpoczną się pierwsze mecze mistrzostw Europy w Kielcach.
Kolejny turniej w lipcu. Tym razem najlepsi zawodnicy będą walczyć w Austrii.