b i l a r d o w y

Mistrzostwa świata w 9 bil

Mariusz Skoneczny siedemnasty. Filipińczycy w rolach głównych. Słaba Europa.

5 lipca 2010
Na siedemnastym miejscu zakończył swój udział w mistrzostwach świata Mariusz Skoneczny. Zawodnik klubu Duet Lipieński Dachy Tomaszów Mazowiecki uległ w drugiej rundzie pucharowej byłemu mistrzowi Europy Sandorwi Tot 6-11. Wynik Mariusza, który dopiero po raz drugi brał udział w mistrzostwach globu, można uznać więc za dobry. Wzbogacił on również swoje konto o 2.500 USA. Tak jak pisaliśmy wcześniej dużo słabiej wypadła pozostała dwójka naszych reprezentantów. Debiutujący w zawodach Karol Skowerski został sklasyfikowany na 96 pozycji natomiast najbardziej doświadczony w ekipie Radek Babica zajął 65 miejsce.
Mistrza świata poznamy już dzisiaj wieczorem. Na placu boju pozostało już tylko czterech najlepszych. Co warte podkreślenie jest wśród nich dwóch zawodników z Filipin a w pierwszej ósemce znalazło się ich łącznie aż pięciu. Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu na podium nie ma reprezentanta Europy. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem starego kontynentu był pogromca Mariusza Sandor Tot.