Mistrzostwa Europy Juniorów - Holandia - dzień drugi i trzeci

Adrian Borowiec wicemistrzem Europy, brąz Marcela Fortuńskiego. Dzisiaj trzy szanse medalowe.

Srebrny i brązowy medal to dorobek naszej reprezentacji z odmiany 14/1. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Adrian Borowiec. Zawodnik Hadesu Poznań uległ dopiero w finale po dramatycznym pojedynku reprezentantowi Węgier Deak Bence 68-75.  Na najniższym stopniu podium stanął Marcel Fortuński z DSB Baribal Lubin, który w walce o medal pokonał Wojtka Szewczyka z Konsalnetu Warszawa a w po1)finale uleg2) Borowcowi.
W grupie juniorów starszych w walce o medal Marek Kudlik z UKS Spartan Chodów musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji R. Chinahova z którym przegrał 20-100. Mecz był jednostronnym pojedynkiem, który rozpoczął zawodnik z Rosji breakiem 95 kpt. Tytuł mistrzowski w tej grupie wywalczył Niemiec M. Ederer.

Dzisiaj o godzinie 17.00 do walki o medale odmiany 10 bil stanie trzech naszych reprezentantów. W grupie juniorów młodszych  Wojtek Szewczyk zmierzy się z Tobiaszem Bongers z Niemiec. Natomiast w grupie dziewcząt w ćwierćfinałach zobaczymy dwie nasze reprezentantki: Monikę Zabek i Oliwie Czupryńską. Niestety pozostali nasi zawodnicy zakończyli wczoraj już udział w zawodach w 10 bil zajmując pozycje od 9 do 17.

Dzisiaj rozpoczęła się również rywalizacja w 8 bil. Swoje pierwsze poranne pojedynki wygrali: Borowiec, Kudlik i Piekarski. Kolejne spotkania naszych zawodników o godzinie 12.00

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia zawodów oraz dekoracji odmiany 14/1 również na naszej stronie - FOTO 2 dzień MEJ 2010
Pełne wyniki, relacja on-line, transmisja video oraz galeria zdjęć EPBF na oficjalnej stronie - http://www.epconline.eu/