P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Memoriał Stanisława Legierskiego

Mariusz Skoneczny zwycięzcą trzeciej edycji turnieju

W miniony weekend czołówka polskich bilardzistów spotkała się w Mikołowie podczas Memoriału Stanisława Legierskiego. Zawody rozgrywane są cyklicznie od trzech lat ku czci zmarłego w 2007 roku założyciela "Klubu Mario".

Dotychczas w zawodach zwyciężali Radosław Babica (pierwsza edycja) oraz Tomasz Kapłan (druga edycja). Na listę zwycięzców tym razem wpisał się Mariusz Skoneczny z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Drugie miejsce zajął Krzysztof Drąka (Bila Tarnów), na najniższym stopniu podium stanęli Karol Skowerski (Nosan Kielce) oraz Patryk Bryll (Virtua Games Ostrów Wielkopolski). Warto dodać iż Mariusz Skoneczny przegrał mecz w pierwszej rundzie z Mariuszem Roterem a po lewej stronie tabeli stoczył dramatyczny pojedynek z Hubertem Łopotko, w którym praktycznie był już "poza burtą". Taką szansę należało wykorzystać i Skoneczny zrobił to świetnie. W strefie pucharowej nie dawał szans swoim rywalom i po zwycięstwach w półfinale ze Skowerskim 9:3 i w finale z Drąką 9:6 został kandydatem to przejęcia pięknego piętrowego pucharu. Aby tego dokonać należy wygrać "Memoriał" trzykrotnie.

Memoriał Stanisława Legierskiego jest najlepiej płatnym turniejem w Polsce. Z łącznej puli 25 tys. zł. zwycięzca zgarnął 8 tys. Pokonany wzbogacił się o 4 tys. a brązowi medaliści o 2 tys. zł.

Pełne wyniki na stronie klubu Mario - Mikołów.