Mistrzostwa Europy w Pool Bilard ? Niemcy 2011

Mariusz Skoneczny w ćwierćfinale odmiany 9 bil. Dzisiaj rozpoczęcie gier odmiany 10 bil.

30 marca 2011

Niestety Kasia Wesołowska i Tomek Kapłan przegrali swoje mecze ćwierćfinałowe i zakończyli zawody na wysokiej piątej pozycji. Mistrzami Europy odmiany 8 bil zostali: Dominik Jentsch ( Niemcy) , Kynthia Orfanidis ( Holandia) oraz Jouni Tahti ( Finlandia) wśród osób na wózkach inwalidzkich.

Jutro odbędą się mecz ćwierćfinałowe odmiany 9 bil, gdzie w rundzie pucharowej zagrało aż trzech naszych reprezentantów. Najlepiej z nich zaprezentował się Mariusz Skoneczny, który po zwycięstwach nad S. Totem 9-1 oraz R. Chinahovem 9-8 awansował do ćwierćfinału i jutro stanie do walki o medal. Karol Skowerski uległ M. Chamatowi ,  a Tomek Kapłan przegrał z Nielsen Feijenem 7-9.  Szkoda szczególnie meczu Tomka, który prowadził już 7-3 aby po kilku prostych błędach przegrać kolejne 6 partii.  Zawodnicy zajęli kolejno 17 i 9 miejsce. Na 17 pozycji zakończyła zawody również  O. Czupryńska. Nasza najmłodsza w walce o awans do rundy pucharowej przegrała tylko z mistrzynią świata J. Ouschan i mistrzynią Europy L. Kjorsvik. Niestety Radek Babica i Kasia Wesołowska bardzo szybko pożegnali się z turniejem i zostali sklasyfikowani na odległych pozycjach.
Dzisiaj rusza ostatnia z odmian 10 bil. Również w tej odmianie liczymy na dobry występ naszych reprezentantów. Już dziś zapraszamy na ćwierćfinał z udziałem Mariusza Skonecznego, który odbędzie się jutro o godzinie 9.00. Przypominamy również, ze półfinały i finał mężczyzn będzie można zobaczyć na żywo na antenie Euro Sport 2. Początek jutro ( 31 marca) o godzinie 14.45

28 marca 2011
Dzisiaj kolejne dwie medalowe szanse w odmianę 8bil. Ćwierćfinały z udziałem K. Wesołowskiej i T. Kapłana o 16.30. Mecze Tomka Kapłana ( finał i półfinał 14/1) juz dostępne.
Tomasz Kapłan i Katarzyna Wesołowska
staną

dzisiaj o godzinie 16.30 do walki o kolejne medale w tych zawodach. Tym razem zobaczymy ich w pojedynkach odmiany 8 bil. Przeciwniczką Kasi będzie reprezentantka Austrii Petra Stadblauer. Tomek zmierzy się natomiast z reprezentantem Hiszpani Carlossem Cabello. Na 9 miejscu w tej odmianie zawody zakończył Radek Babica i Oliwia Czupryńska a na 33  Karol Skowerski. Niestety wciąż nie bez zwycięstwa na zawodach jest M. Skoneczny.Dzisiaj rozpoczęły się również gry w odmianę 9bil i liczymy na równie dobre wyniki i przypominamy, że półfinały i finały tej odmiany będzie można obejrzeć na żywo na antenie stacji Euro Sport 2.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego i drugiego dnia mistrzostw:

Dostępne są już mecze z półfinału i finału odmiany 14/1 z udziałem Tomka Kapłana - ZAPRASZAMY