Grand Prix ON

Niesłyszący zawodnicy YMCA Kraków dalej w natarciu

Trzeci turniej z cyklu Grand - Prix ON w roku 2011 odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie.

W drugiej  eliminacji Grand Prix ON  zwyciężył Filip Gałązka („Smoki" Kraków) i on był faworytem zawodów, gdyż ponownie nie wystąpił w zawodach M. Kubalski (zatrzymały go ważne sprawy rodzinne  w Warszawie). Brak „mistrza" spowodował, że mecze były bardzo zacięte. Chętnych do pierwszego miejsca było kilku: M. Bierzgalski (ET-Bilard Euro Tech DT KKB Końskie) oraz P. Gargas i W. Gałka z Krakowa.

Niewątpliwie największą niespodzianką zawodów była zawodniczka „Ymca" Kraków Magdalena Krok która w poprzednich zawodach zajęła III miejsce, ale w sobotę  nie miała dnia i przegrała wszystkie swoje pojedynki. Młodzi bilardziści z Krakowa od  ćwierćfinałów grali jak w transie, okazali się mało „gościnni" i po zaciętej walce wygrali awansując do półfinałów. Turniej wygrał Patryk Gargas, który pokonał w finale Michała Bierzgalskiego. W rankingu prowadzi w dalszym ciągu Filip Gałązka „317' Kraków z niewielką przewagą nad Patrykiem Gargasem z „Ymca" Kraków.

Zwycięzcy otrzymali Puchary ufundowane przez Prezesa PZBil oraz pamiątkowe statuetki , dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Prezesa UKS „317".