P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Puchar Polski Old Boys

Puchar Polski w 10-bil został rozegrany po raz pierwszy w Bydgoszczy w klubie Maximus.

Bartosz Czapski gościł 32 Old boys-ów. Rozgrywki rozpoczęły się w ośmiu czteroosobowych grupach, z których tylko pierwszych dwóch awansowało do pucharu. I tym razem niespodzianek nie zabrakło. Z rozstawionych zawodników do dalszej rundy nie zakwalifikowali się Krzysztof Doroszkiewicz, Ryszard Szerechan i Marek Laskowski. Grupę 5 wygrał Krzysztof Gardjas przed Regulskim po rzutach karnych a dobrze grający debiutant z Bydgoszczy Andrzej Gronostaj pożegnał się z turniejem. Także Władkowi Kwaśniewskiemu zabrakło 1 partii do awansu. W pierwszej rundzie mieliśmy dwa ciekawe pojedynki: Ostaszewski - Regulski i Nowak - Kudlik. Zawodnicy z Jarocina zakończyli rozgrywki na 9 miejscu. Piąte miejsce zajęli Marek Królak, Zbigniew Samsel, Krzysztof Gardias oraz Marian Ostaszewski.  Półfinały to mecze do jednej bramki i trzecie miejsca przypadły Michałowi Potyszowi i Jerzemu Kudlikowi. Drugie miejsce dla  Kuby Mokosy. Finał to popis Tomka Malinowskiego, bez pomyłki kończył każdy układ na stole!

Aż 8 zawodników zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi sponsorowanymi przez markę Tournament Champion oraz ET-Bilard. Miło było usłyszeć słowa pochwały za dobrą organizację i ciekawe nagrody. Następne spotkanie w Mikołowie na Mistrzostwach Polski.