P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard - Luksemburg 2011 - pierwszy medal dla Polski

Oliwia Czupryńska z brązowym medalem odmiany 10 bil.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy - Luksemburg 2011 z opiekunami
   D. Kobacki, P. Statkieiwcz, P. Kaczmarek, M. Ząbecki, O. Czupryńska, M. Sząszor, M. Zabek,
          M. Kudlik, S. Ząbek, K. Piekarski, M. Macioł, W. szewczyk, M. Karlikowski, P. Galeja

Zawodniczka Nosanu Kielce Oliwia Czupryńska wywalczyła wczoraj w Luksemburgu brązowy medal w odmianie 10 bil. W półfinale nasza reprezentantka przegrała z późniejszą mistrzynią Europy Darią Sirotina 2-5. Jak na razie jest to pierwszy medal dla naszego kraju w tych zawodach. Blisko podium byli wczoraj Paweł Kaczmarek ( UMKS Studio Warszawa) oraz Marek Kudlik (Pino Ventor Debica) , którzy zajęli piąte miejsca.

Dzisiaj kontynuacja gier 8 bil, w których jak na razi nasi reprezentanci radzą sobie bardzo dobrze. Wieczorem natomiast przed szansą medalową stana nasze drużyny. W walce o półfinał juniorzy starsi zmierzą się z zespołem Niemiec, natomiast ich młodsi koledzy zagrają z zawodnikami z Holandii.