P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

POLSKA LIGA BILARDOWA

II Liga Bilardowa

Za nami półmetek rozgrywek

Pierwsza część rozgrywek II Ligi Bilardowej przeszłą do historii. W minioną sobotę rozegrana została 5. kolejka spotkań. Jeszcze prze wakacjami rozpocznie się runda rewanżowa.

W pierwszej grupie zdecydowanym liderem jest Omida Kmicic Starogard Gdański, który podczas 5 serii stracili zaledwie jeden duży punkt. O drugie miejsce cały czas biją się zespoły z Tczewa, Gdańska i Mrągowa.

Drugiej grupie przewodzi Bilard Extreme Powiat Pilski, który w sobotę pokonał 4:2 Akademię Bilardową III Rokietnica. Drugie miejsce zajmuje UKS Pałuki Żnin, który w takim samym stosunku pokonał Cue Clan II Kołobrzeg.

Wyrównaną walkę mamy w grupie trzeciej. Do rozegrania pozostaje jeden przełożony mecz i możliwe jest zbliżenie się, luba nawet wyprzedzenie Akademii Bilardowej II Rokietnica przez Bilard Team Maria Wałbrzych.

Trytago Łódź prowadzi w grupie numer 4. Tutaj również mamy zaległości i Hades Poznań z Tago Łódź zmierzą się w późniejszym terminie. Ten mecz jednak nie będzie miał wpływu na zmiany na szczycie tabeli.

O pierwsze miejsce w grupie piątej biją się UKS Snikers Rękoraj i 147 Break auta.ch Warszawa. Do walki o czołową dwójkę próbuje się włączyć Pub Duet Tomaszów Mazowiecki.

Podobna sytuacja w grupie 6. Tutaj na prowadzeniu UKS Fair Play II Jaworzno. Punkt za nim Akademia TCF HUB Kraków a o kolejny punkt niżej Koryta Mięsne Bistro Bilard Brzeszcze. Zapowiada się ciakwie w drugiej odsłonie sezonu.

Siódma grupa należy do Reslogistic Trójkąt Rzeszów. Na drugim miejscu Nosan Sigma Art. Kielczanie jednak wyprzedzają bilardzistów Top Ten Stalowa Wola zaledwie o 9 partii.

Kontynuacja sezonu 2024 w II Lidze 22 czerwca.

Wszystkie wyniki, tabele i statystyki na stronie Polskiej Ligi Bilardowej