P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

POLSKA LIGA BILARDOWA

I Liga Bilardowa

W najbliższy weekend drugi zjazd na zapleczu Ekstraklasy

W dniach 1-2 czerwca w największym klubie Strefa Łódź odbędzie się 2. zjazd I Ligi Bilardowej.

Po pierwszej serii spotkań na czele tabeli zespoły Nosan TVsports.pl Kielce i Strefa Łódź. Kielczanie to mieszanka doświadczenia i młodości. Wzmocnieni w tym sezonie Bartoszem Rozwadowskim w pierwszym zjeździe ponieśli tylko jedną porażkę i zasiedli na fotelu lidera I Ligi. Druga w tabeli drużyna Strefa Łódź także na ten sezon dokonała wzmocnień. Do łodzian dołączył Mateusz Śniegocki.

Za czołową dwójką plasuje się zespół Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Jak zawsze solidny i jak zawsze w czołówce tabeli. Bardzo dobry wynik po pierwszym zjeździe osiągnęła Arkadia II Tczew. Czwarte miejsce i 10 punktów to solidny dorobek bilardzistów z grodu Sambora. Do tczewian w tym sezonie dołączył Konrad Kleinszmit.

Środkowa część tabeli na remis po pierwszej części rywalizacji. Trzy ekipy wywalczyły po 9 oczek i o kolejności decydują małe punkty. WSB Sofia Warszawa, inmarketing Hades Poznań i Fair Play Jaworzno zajmują miejsca od 5 do 7.

W części spadkowej tabeli po inauguracyjnych grach znajdują się Spider Wrocław, Masters eDom Lublin i Green Club Gdańsk. O ile wrocławianie do środka tabeli tracą tylko 1 punkt, to sytuacja lublinian i gdańszczan jest o wiele gorsza. Aby wydostać się z "dołka" potrzebują kilka solidnych występów w kolejnych meczach.

Wyniki i tabela dostępna będzie na stronie Polskiej Ligi Bilardowej. Wyniki live (partia po partii) dostępne będą na platformie cuescore.com

Klub Strefa będzie czynny w sobotę od godziny 9:00. Start gier o 10:00.