TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

EPBF Euro Tour - Sankt Johann Im Pongau

Brązowe medale Polaków w Austrii

Blisko 300 bilardzistek i bilardzistów zagrało w Pucharze Europy EPBF Euro Tour, które w miniony weekend rozegrane zostały w Sankt Johann im Pongau. Zawody rozgrywane były osobno w kategorii Open i Kobiet.

Na podium otwartego turnieju stanął bilardzista KS Baribal Lubin - Mieszko Fortuński. Dla zawodnika z Dolnego Śląska jest to szósty medal turnieju rangi Euro Tour w karierze.

Mieszko w strefie pucharowej pokonał kolejno Matsa Shjetne (Norwegia) 9:2, Jose Alberto Delgado (Hiszpania) 9:3 oraz w ćwierćfinale Mario He (Austria) 9:4. Reprezentant Polski uległ w półfinale Niemcowi, Tobiasowi Bongersowi 6:9.

Zawody wygrał Syryjczyk Mohammad Soufi. W Last 16 znaleźli się jeszcze: Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) - 5. miejsce oraz Karol Skowerski (Nosan Kielce), Mateusz Śniegocki (Strefa Łódź) i Szymon Kural (TCF HUB Retro Team Kraków) którzy zostali sklasyfikowani na 9. pozycji.

W turnieju kobiecym brązowy medal wywalczyła Oliwia Zalewska (Akademia Bilardowa Rokietnica), dla której był to już dwunasty medal w Euro Tour. Oliwia w półfinale uległa 6:7 Niemce Pia Filler. Turniej wygrała Veronika Ivanovskaia (Niemcy).

Wszystkie wyniki na stronie EPBF.com.

Start w zawodach Oliwi Zalewskiej, Moniki Zabek, Mieszka Fortuńskiego, Radosława Babicy, Sebastiana Batkowskiego, Daniela Macioła, Mateusza Śniegockiego był dofinansowany ze środków Polskiego Związku Bilardowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Partnerów PZBil.