P o l s k i   Z w i ą z e k

b i l a r d o w y

AKADEMIA BILARDOWA

Akademia Bilardowa Polskiego Związku Bilardowego 2022

Największa akcja szkoleniowa dla dzieci i młodzieży w Europie trwa w całej Polsce i obejmie swym zasięgiem prawie 800 dzieciaków w 25 szkołach w 9 województwach

 

Już blisko 600 uczniów szkól podstawowych w 25 ośrodkach w całej Polsce bierze udział w tegorocznej edycji Akademii Bilardowej Polskiego Związku Bilardowego. To absolutnie największa tego typu akcja organizowana do tej pory przez PZBil i największa w Europie. Systematyczne zajęcia prowadzone są 2-3 razy w tygodniu już od czerwca tego roku. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę instruktorską oraz niezbędny sprzęt sportowy. Koszty wynagrodzenia 25 nauczycieli , zakupu sprzętu sportowego – łącznie 20 stołów bilardowych i materiałów szkoleniowych są sfinansowane przez Polski Związek Bilardowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki i samorządy oraz Partnerów regionalnych. Akcja swym zasięgiem obejmuje 9 województw w których uczestnicy mają do dyspozycji blisko 80 stołów bilardowych. Szacujemy, że w tym roku w zajęciach weźmie udział blisko 800 młodych adeptów sportu bilardowego.

„Podstawą naszej Akademii jest praca u podstaw i jak największy zasięg. Jednocześnie bardzo ważnym elementem jest dobry plan zajęć, dlatego prowadzący otrzymują od nas specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe. Co bardzo istotne zajęcia prowadzone są systematycznie co  jak sami wiemy jest podstawą w dobrym szkoleniu. W tym roku to absolutnie rekordowa akcja na niespotykaną do tej pory skalę i co ważne na biurku mamy kilkadziesiąt wniosków z nowych ośrodków. Dlatego zaczynamy poszukiwania kolejnych Partnerów naszej Akademii. Serdecznie zachęcamy firmy i osoby, które chcą pomóc w realizacji pasji młodych dzieciaków. To co możemy zagwarantować to uśmiech i radość uczestników naszej akcji" podsumował prezes Zarządu PZBil Dariusz Koabacki koordynujący zadanie.

W tym roku dla najlepszych z całej Polski planowany jest też wielki finał i spotkanie z idolami – mistrzami Europy i świata. Ale o szczegółach tej akcji napiszemy w kolejnym naszym artykule.

Wykaz miejsc w których organizowane są zajęcia szkoleniowe :

1.    UKS Rataje

2.    SP nr 1 w Staszowie

3.    UKS Trójka Częstochowa – SP 48

4.    UKS Wierzbno

5.    SP nr 1 Krotoszyn

6.    UKS SP Huta

7.    UKS Baribal Lubin

8.    UKS Jedynka Żnin

9.    ULKS Dragon Srock

10. UKS Kostomłoty

11. SP Parszów

12. UKS Łazy

13. UKS Bartosz Odolanów

14. SKS SP Mszalnica – Nowy Sącz

15. ULKS Sarnaki

16. UKS Pakosłąwice

17. UKS Promyk Czerniewice

18. UKS Lisewo

19. KS Teczew

20. UKS Bila Zduny

21. UKS 13 Joker Tomaszów

22. SP 1 Kielce

23. UKS Snikers Rękoraj

24. BOSIR Piechcin – UKS Bila

25. UKS Pałuki Żnin